Re: Cinefile

21
papertiger έγραψε:
BrAVeSirRObin έγραψε:Για όσους θέλουν δύο ευχαριστες ώρες θα προτεινα το Sorority boys . Αμερικανιά μεν, αλλά με πολύ γέλιο.

Για πιο κουλτουρε φάση το In the name of the Father είναι μια καλή επιλογή.


Να σε ρωτηξω, η εικονα σου ειναι απο ταινια των Monty Python σωστα? ^^
Bingo ;) (η ταινία λέγεται Monty Python and the holy grail)


GK1992 έγραψε:Αν υπαρχει κατι με πολυ αιμα, δραση και βια για σκοτωμα ελευθερου χρονου και εγκεφαλικών κυττάρων feel free to post it :D
Green Street Hooligans, το είδα χθές, αναφέρεται στον χουλιγκανισμό στο όνομα του ποδοσφαίρου στο Λονδίνο. Ξυλίκι αρκετό θα έλεγα.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Cinefile

23
Βασικά εγώ είδα το 2 :razz:

Trailers:

(To 1 αυτό που δεν είδα...)



(Αυτό που είδα, αν και μου είχε προταθεί το πρώτο ^^ , και το 2 βλέπεται)

ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Cinefile

24
Α ναι και το 2 είναι καλούλι (σχετική συνέχεια του 1), αλλά το 1 είναι κορυφή ;) Εγώ γέλασα πολύ και με την προφορά των ηθοποιών :oops: :lol: Πάντως στο soundtrack αναφερόμουν στην πρώτη ταινία... :)
"I went numb when I learned to see..."

Re: Cinefile

25
BrAVeSirRObin έγραψε:
papertiger έγραψε:
BrAVeSirRObin έγραψε:Για όσους θέλουν δύο ευχαριστες ώρες θα προτεινα το Sorority boys . Αμερικανιά μεν, αλλά με πολύ γέλιο.

Για πιο κουλτουρε φάση το In the name of the Father είναι μια καλή επιλογή.


Να σε ρωτηξω, η εικονα σου ειναι απο ταινια των Monty Python σωστα? ^^
Bingo ;) (η ταινία λέγεται Monty Python and the holy grail)


GK1992 έγραψε:Αν υπαρχει κατι με πολυ αιμα, δραση και βια για σκοτωμα ελευθερου χρονου και εγκεφαλικών κυττάρων feel free to post it :D
Green Street Hooligans, το είδα χθές, αναφέρεται στον χουλιγκανισμό στο όνομα του ποδοσφαίρου στο Λονδίνο. Ξυλίκι αρκετό θα έλεγα.


:lol: :lol: την εχω δει αλλα δε την αναγνωρισα
απιθανη, απιθανη
το green streer hooligans εχει πολυ ξυλο αλλα μαρεσε αρκετα τολμω να πω

Re: Cinefile

26
GK1992 έγραψε:Αν υπαρχει κατι με πολυ αιμα, δραση και βια για σκοτωμα ελευθερου χρονου και εγκεφαλικών κυττάρων feel free to post it :D
λοιπον σου εχω προσφατη ταινια με ΠΟΛΥ αιμα,βια αλλα και γελιο
λεγεται Machete,b-movie και καλα, ειναι ενος λατρεμενου σκηνοθετη (Robert Rodriguez)
πιστευω οτι θα σαρεσει γιωργο ^^

Re: Cinefile

30
Για όσους το είδανε: πώς σας φάνηκε ο "Μαύρος Κύκνος";

Προσωπικά τη βρήκα μια σχετικά δυνατή ταινία (αν και με όχι και τόσο πρωτότυπη ανησυχία). Σε μερικά όμως σημεία νομίζω το παράκανε λίγο με τη φρίκη... Δίνω γύρω στα 3 με 4 αστέρια (στα 5). Εσείς;