Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

81
Σε ενα φωτογραφείο να πας θα στο κάνουν, μου χουν κάνει ολική ανάκτηση σε κάρτες SD πάνω απο 3 φορές. Απλά μη την πειράξεις την κάρτα άλλο.
edit: εννοώ μη γράψεις/σβήσεις κάτι απο πάνω.
Θα χορέψετε ...

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

82
Ερώτηση κρίσεως. Αξίζεις τον κόπο να πας για επισκευή λάπτοπ 6ετιας και να πλερωσεις (έτσι όπως το κόβω πάνω από 100 γιούργια), ενώ ουτως η άλλως το ψυχανεμιζοσουν ότι το πολύ να άντεχε μέχρι το καλοκαίρι? Παραδοχή: το pc έχει υποστεί διάφορες κακουχίες ανά περιόδους
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

83
Επιβεβαίωσε την τιμή επισκευής και θα σου πω. Πάντως το λάπτοπ που όλοι αγαπάμε μοιάζει έτοιμο να αφήσει την τελευταία του πνοή αλλά πιστεύω πως κρύβει πολύ ψωμι κάτω από το καπο ακόμα.
Kuchiki Byakuya

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

84
007 έγραψε:Επιβεβαίωσε την τιμή επισκευής και θα σου πω. Πάντως το λάπτοπ που όλοι αγαπάμε μοιάζει έτοιμο να αφήσει την τελευταία του πνοή αλλά πιστεύω πως κρύβει πολύ ψωμι κάτω από το καπο ακόμα.
Δεν ξέρω. Ούτε θόρυβο δεν κάνει πλέον...

edit: δεν είναι αμάξι για να έχει καπό :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

85
Τετέλεσθαι :bb:
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

86
KiritoShu έγραψε:Ερώτηση κρίσεως. Αξίζεις τον κόπο να πας για επισκευή λάπτοπ 6ετιας και να πλερωσεις (έτσι όπως το κόβω πάνω από 100 γιούργια), ενώ ουτως η άλλως το ψυχανεμιζοσουν ότι το πολύ να άντεχε μέχρι το καλοκαίρι? Παραδοχή: το pc έχει υποστεί διάφορες κακουχίες ανά περιόδους
Όχι. Υποθέτω ότι σκοπεύεις να αγοράσεις ανταλλακτικά (μητρική; ) και από ότι θυμάμαι το laptop σου ήταν και σπασμένο σε κάποια σημεία, ενώ υποθέτω ότι η μπαταρία του πλέον δεν κρατάει καθόλου. Ακόμα και αν το φτιάξεις, πόσο να σου κρατήσει ακόμα μέχρι να χαλάσει κάτι άλλο και πόσο πρακτικό θα είναι να συνεχίσεις να έχεις ένα laptop που (υποθέτω ότι) δεν μπορεί να λειτουργήσει χωρίς εξωτερική τροφοδοσία;

Τα τελευταία χρόνια τα laptops έχουν βελτιωθεί πολύ σε τομείς όπως η κατανάλωση ενέργειας/αυτονομία (κυρίως λόγω ενσωμάτωσης κυκλώματος γραφικών στους CPU) και σε μέγεθος/βάρος (πχ βρίσκεις πολύ ωραία laptop 13" που ζυγίζουν μόλις 1.5kg). Εγώ θα σου έλεγα αν μπορείς τώρα να πάρεις ένα καινούργιο, πάρτο! Το ότι σου άντεξε 6 χρόνια είναι ήδη αρκετό. Φυσικά όλα είναι θέμα του αν μπορείς τώρα. Είχε και κάτι εκπτώσεις την περασμένη βδομάδα αλλά τις έχασες...

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

87
Κουτσά στραβά βγαίνει οικονομικά, με δεδομένο ότι θα αναζητήσω και χωρίς εγκατεστημένα Windows μιας και τα έχω ήδη κατεβασμένα νόμιμα από τη Σχολή. Απλά είναι και το συναισθηματικό στη μέση. Ήταν σκυλί και η καριέρα του έληξε τόσο άδοξα σήμερα το πρωί. Στον ύπνο έφυγε... Αλήθεια είχε εκπτώσεις την προηγούμενη εβδομάδα? Επίσης υποθέτω ότι προτείνεις Dell ( μιας και αγαπητή Sony πλέον εγκατέλειψε τον χορό των υπολογιστών)?
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

89
007 έγραψε:Εγώ θα είμαι ο γραφικός που θα προτείνει ένα Turbo-X :-P
Ποτέ!!!!!!
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα