[2o] Παιδαγωγικά Ι

1
Καλησπέρα παιδιά.
Θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος για το format που πρέπει να έχει η εργασία των Παιδαγωγικών Ι, το περιεχόμενό της και γενικότερα ό,τι έχει πει η κα. Παυλάτου στην παράδοση του μαθήματος αναφορικά με την εργασία. Επίσης, η ύλη του μαθήματος είναι το βιβλίο + οι διαφάνειες που βρίσκονται στο site του μαθήματος, κάποια κομμάτια από αυτά τα δύο ή κάτι άλλο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
"It is our choices that show what we truly are, far more than our abilities..."

Re: Παιδαγωγικά Ι

2
Καλησπέρα. Ξέρετε αν στην εξέταση αντί για το βιβλίο που δεν έχω, μπορώ να δώσω με τις διαφάνειες?

Re: Παιδαγωγικά Ι

3
Καλησπέρα παιδιά.

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας!! Έχω ακριβώς την ίδια απορία με τον Harris που έχει αναρτηθεί παραπάνω.
Δηλαδή ποιο πρεπει να είναι το format της εργασίας για τα Παιδαγωγικά 1? Ποιο θα πρέπει να είναι το περιεχόμενό της?
Έχει δώσει κάποια οδηγία η κ.Παυλάτου στο μάθημα?
Έχω κατεβάσει τη λίστα με τις εργασίες αλλά έχω χαθεί γιατί δεν έχω παρακολουθήσει το μάθημα και παλεύω να πάρω το πτυχίο...

Οποια πληροφορία ειναι πραγματικά πολύτιμη για μένα!!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Re: [2o] Παιδαγωγικά Ι

4
Δεν ξερω πολλα, ζήτησε περίπου είκοσι σελίδες ή λίγο παραπάνω. Η δομή πάνω κάτω είναι μια εισαγωγή (στην οποια θα παρουσιασεις με λιγα λογια τι θα γραψεις στην κυριως εργασια), μετά δυο ή τρια κεφάλαια όπου αναλύεις το κύριο θέμα, και ένας επίλογος με σχόλια και συμπεράσματα. Δεν θυμάμαι να είπε κάτι για το πως να αναπτύξεις το κυρίως θέμα, επέμενε πάντως σε θέματα όπως το σωστό υπόμνημα σε εικόνες και διαγράμματα.

Εγώ πχ. βρήκα εργασία σχετική με το θέμα που είχα πάρει (Παβλόφ) και πήρα ιδέες από τη δομή της. Πάντως μην ανησυχείς, αν είναι προσεγμένη, απ όσο ξέρω βάζει καλούς βαθμούς :D