Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

81
Κατάλαβα τι λες αλλά νομίζω θα επιμείνω..Νομίζς η άκρη του τριγώνου θέλει να δείξει την άκρη της δεξιάς γωνίας ενώ οι 2 τελίτσες το εύρος της γωνίας..(τώρα εύχομαι να έβγαλε νόημα και το δικό μου :P)

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

83
Το μηκος της κοκκινης γραμμης με βαση τα μαθηματικα αν θυμαμαι καλα βγαινει γυρω στο 10,4. Η πραγματικοτητα ομως ειναι αρκετα διαφορετικη. Εμενα μ εχει βγει καπου στο 11,5 και παρεδωσα τα οπλα
Θα χορέψετε ...

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

84
Καλα ετσι οπως παει θα παρω PhD στο MSPaint! :razz: :razz:
Για ριξε μια ματια:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

85
Εντάξει το πήρα απόφαση..Θα του πάω ότι μπορέσει να κατεβάσει το φτωχό μυαλουδάκι μου...Δε θα γίνουν τα νεύρα μου ζαρτιέρες για ένα σχέδιο..

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

86
κι εγώ νομίζω ότι η γωνία είναι όπως προείπε ο kroman....επίσης να ρωτήσω κάτι μιας και ανεβάσατε σε εικόνες τα σχέδια?
1)οι αξονικές πρέπει να φέρνονται συνεχόμενες από την μία στην άλλη όψη?

*) μόλις διάβασα ότι υπάρχει περίπτωση και την πέμπτη να έχουνε όλα τα μέσα 24ωρη απεργία...τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση??
ταξάκι και άγιος ο θεός??????????


από εδώ η πληροφόρηση: http://www.facebook.com/permalink.php?s ... 5549424255

2) για να βρεί κάποιος,κάποιες πλευρές από τα ορθογώνια τρίγωνα με βάση κάποιες γωνιες και τα ημίτονα συνημίτονα βρίσκεις τα αντίστοιχα μήκη των κάθετων και εφαπτομένων...όμως από τα δοσμένα συνολικά μήκη και πλάτη του σχήματος δεν βγαίνουν (οι πλευρες τον τριγώνων ) ίσες με τα μήκη πλάτη των συνημιτόνων-ημιτόνων.....


σωστά τα λέω ή έχω μπερδευτεί?????


κάτι διάβασα για νεύρα ζαρτιέρες πιο πάνω....ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ!!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PeriklisP την Κυρ 12 Δεκ 2010, 10:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Ενωθηκαν τα δυο χωριστα ποστ

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

90
ναι, έλεγα να βάζαμε την διάσταση 72 όπως έβαλε(?) αυτός στο παράδειγμα του βιβλίου την διάσταση 80.
thanks anyway.
Αν είχαμε μάθημα θα τον ρωτούσα, αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα θα το παίξω κορώνα-γράμματα.
-------------------------------
Spoiler: show
Εικόνα
Μπορεί κάποιος που έχει βάλει διαστάσεις στο δεύτερο τεμάχιο να δώσει μια μικρή βοήθεια σχετικά με τις δύο υπογραμμισμένες διαστάσεις?
"A++!" they all say
They love me on eBay