Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

71
kroman έγραψε:Πιστευω πως η κλιση αφορα μονο τιν αριστερη πλευρα οποτε το σχημα ειναι καπως ετσι /_| με γωνια 60 μοιρων..
Οντως, μπορει να ειναι και ετσι!
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

73
Γεια παιδιά! Να κάνω κι εγώ τις ερωτησούλες μου; Λοιπόν:
1. Στο πρώτο τεμάχιο του τέταρτου θέματος υπάρχει κάποια λείανση που πρέπει να σχεδιαστεί ή κάτι παρόμοιο;
2. Σύμφωνα με τις οδηγίες πρέπει να βάλουμε όλες τις απαραίτητες διαστάσεις από μία φορά. Αν βάλουμε όλες αυτές που αναπαρίστανται στην εκφώνηση του θέματος είμαστε εντάξει ή χρειάζονται κι άλλες;

edit: Μόλις είδα ότι αναρτήθηκαν οι λύσεις του τρίτου θέματος. Και συγνώμη που θα πω κακιούλα, αλλά ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω γιατί κάνω ερωτήσεις στους καθηγητές, αφού είτε δεν μου απαντούν είτε μου λένε άλλα αντί άλλων..
Kuchiki Byakuya

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

74
Για το αυλάκι έβαλα λίγο την φαντασία μου και δούλεψε και νομίζω ειναι /_|

007 εγώ συγκεκριμένα δε έβαλα καμία λείανση και χρησιμοποιήσα τις διαστάσεις που μας δίνει αυτος...εξάλλου τις ίδιες διαστάσεις που χρησιμοποίησες εσυ για να το σχεδιάσεις τις ίδιες δε θα χρησιμοποιούσε και ένας κατασκευαστής για να το φτιάξει?Έτσι το σκέφτηκα και έβαλα τις ίδιες

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

75
Ευχαριστώ πολύ. Κι εγώ αυτό σκέφτηκα βασικά, απλά αμφέβαλλα λίγο για τις αποστάσεις των γραμμών στα άκρα των τόξων, αυτά τα οποία ψάχνατε όλοι νωρίτερα. Γιατί κι εγώ τα βρήκα με τη μέθοδο "κάνω τον πλήρη κύκλο και βλέπουμε".
Για τις λειάνσεις μου δίνεις θαρρος, θα συνεχίσω να το σκέφτομαι.
Kuchiki Byakuya

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

77
Xgal έγραψε:Κάτσε μήπως είναι |_\?
Αμα ειναι μονο απο την μια πλευρα κεκλιμμενο, τοτε θα ειναι απο την αριστερη. Ετσι φαινεται τουλαχιστον στο σχημα.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

79
Ναι, το σκεφτηκα και εγω αυτο, αλλα αν δεις φαινεται πως η δεξια ειναι παραλληλη με την ακρη του κομματιου που ξερουμε οτι ειναι καθετη.(δεν ξερω αν εβγαλε νοημα αυτο)
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2010-2011)

80
Spoiler: show
Εικόνα
δεύτερο τεμάχιο κάτοψη.
Μπορεί κάποιος που το έχει κάνει να μου πει το μήκος της κόκκινης γραμμής, γιατί μου φαίνεται πολύ μικρό σε σχέση με την εικόνα.
"A++!" they all say
They love me on eBay
cron