Re: Τεχνική Μηχανική (2011-2012)

13
η υλη ειναι: 1) γενικα περι υλικων 2) φορεις στηριξης 3) βασικες εννοιες 4) αξονικες δυναμεις ==> πειραμα εφελκυσμου και θλιψεως

5) επιπεδα προβληματα τασεων 6) σχεσεις τασεως παραμορφωσεως 7) στρεψη 8) ροπες , αδρανειας 9)διαγραμματα n,q , m 10) καμψη
11) καμψη με διατμιση

οσο αφορα τα θεματα μας εχει δωσει ενα φυλλαδιο με θεματα απο προηγουμενο ετος και μας ειπε οτι πεφτουν αναλογα. επισης μας εκανε καποιες σοσ ασκησεις. αν θες μου δινεις το μειλ σου και στις στελνω. :) :)

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-2012)

14
Ας μας δώσει κάποιος μεγαλύτερος τα φώτα του για το πως να περάσουμε το μάθημα, έστω κι από το παράθυρο!
To trolls: Get a life and stop trying to boost your ego by annoying or trying to put others down.

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

15
@maria , θα μπορούσες να μου στείλεις και μένα το φυλλάδιο με προηγούμενα θέματα που σας έδωσε και τις sos ασκήσεις;;;

Προσοχή! Δεν επιτρέπονται τα greeklish και τα ΣΥΝΕΧΗ ΚΕΦΑΛΑΙΑ! - MakisH

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Παρ 17 Φεβ 2012, 7:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μετατροπή από greeklish και προσθήκη alert

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

16
ΠΑΙΔΙΑ μήπως θα μπορούσε κάποιοσ να μου πει ποια ειναι η ύλη τησ τεχνικής μηχανικής από τον 1το τόμο του Μαρκέτου????????????????????????????????????????????(το γαλαζιο βιβλίο)

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

17
Πριν 2 χρόνια δεν δινόταν ο πρώτος τόμος. Δε νομίζω ότι προστέθηκε κάτι στην ύλη, απλώς αποφάσισαν να δώσουν και τους δυο τόμους για μια χρονιά. Φέτος κόπηκαν δεύτεροι τόμοι κτλ αλλά μάλλον κανείς δεν μπήκε στον κόπο να ενημερώσει τις επιλογές στον Εύδοξο και κόψανε τον δεύτερο τόμο και από τις δυο επιλογές...

Η ύλη (που κάναμε εμείς τουλάχιστον) βρίσκεται βασικά στον 2ο τόμο και θα τη βρεις στη "βιβλιοθήκη". Χρήσιμο θα σου είναι και ένα φυλλάδιο "Έννοιες από τη Στατική" που είναι ανηρτημένο εκεί. Στην πρώτη σελίδα αυτού εδώ του topic θα βρεις επίσης κάποιες λυμένες ασκήσεις που μοιράστηκαν φέτος. :)

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

19
Μαρία ποιο φυλλάδιο εννοείς??????????????????αυτό που είναι ανεβασμένο στην προηγούμενη σελίδα και έχει 8 ασκήσεις??????αν είναι κάποιο άλλο μπορείς να μου το στείλεις στο ntounu AT gmail DOT com??
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fotinit17 την Σάβ 18 Φεβ 2012, 7:19 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Αλλαγή μορφής mail