Re: [1o] Μαθηματικά Ι (2013-14)

21
Για το στυλ των θεμάτων είχα στείλει email στον κύριο Γασπαρη και μου απάντησε ότι δεν μπορεί να κάνει κάποια διευκρίνιση επί του θέματος. Σύμφωνα με ανακοίνωση της Σχολής φέτος είναι η τελευταία φορά που θα δοθεί ενιαία το μάθημα για τους παλαιότερους.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [1o] Μαθηματικά Ι (2013-14)

23
Δεν το αποσαφηνίζει η ανακοίνωση αυτό. Λέει απλά ότι είναι για φέτος
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [1o] Μαθηματικά Ι (2013-14)

24
anna έγραψε:Φέτος εννοείς αυτή την εξεταστική ή μέχρι και τον Σεπτέμβρη;
Προσωπικά πιστεύω ότι η ανακοίνωση εννοεί αυτήν εδώ την εξεταστική κι όχι του Σεπτέμβρη, δεν έχει λογική ενώ άλλαξε η δομή του μαθήματος και θα εξεταστεί τώρα ως δύο ξεχωριστά μαθήματα να έχουμε πάλι διαφορετικούς τρόπους εξέτασης το Σεπτέμβρη.

Πηγή: προσωπική μου υπόθεση, μην τη δέσετε κόμπο
Kuchiki Byakuya

Re: [1o] Μαθηματικά Ι (2013-14)

25
Ξέρει κανείς, από αυτούς που χρωστάνε κυρίως ή το έχουν ήδη περάσει, την αντιστοιχία απο γκαρούτσους ή κάτι ανάλογο??

Re: [1o] Μαθηματικά Ι (2013-14)

27
Μάλλον άσκοπο που το ανεβάζω, μιας και το μάθημα έχει χωριστεί, αλλά έτσι για σουβενίρ, για να θυμόμαστε ότι ήταν ένα μάθημα κάποτε
Image (2).jpg
Υ.Γ. Έπρεπε να επιλέξεις τόσα θέματα ώστε το άθροισμα των μονάδων που έδιναν να είναι περίπου 10... Γιατί ΕΜΠ σημαίνει καινοτομία και στις εξετάσεις...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [1o] Μαθηματικά Ι (2013-14)

28
Παιδιά,το Α1 (που είναι το αντίστοιχο ΘΕΜΑ1,Α για την Β ομάδα των πρωτοετών στην Γραμμική Άλγεβρα) σίγουρα βγαίνει?Εγώ βρίσκοντας τις παραμετρίκες εξισώσεις ,
της ε
  • χ=-t
  • y=-t
  • z=t
& της ζ
  • x=-k+1
  • y=κ-1
  • z=k
έδειξα ότι είναι μη παράλληλες & δεν έχουν κοινό σημείο,άρα πως είναι ασύμβατες ,άρα πως δεν ορίζουν επίπεδο!
Μήπως λέω κουταμάρες απο κάποια απροσεξία μου ή παρατήρησε κανένας τίποτα παρόμοιο??? :S

Re: [1o] Μαθηματικά Ι (2013-14)

29
Engegen έγραψε:Παιδιά,το Α1 (που είναι το αντίστοιχο ΘΕΜΑ1,Α για την Β ομάδα των πρωτοετών στην Γραμμική Άλγεβρα) σίγουρα βγαίνει?Εγώ βρίσκοντας τις παραμετρίκες εξισώσεις ,
της ε
  • χ=-t
  • y=-t
  • z=t
& της ζ
  • x=-k+1
  • y=κ-1
  • z=k
έδειξα ότι είναι μη παράλληλες & δεν έχουν κοινό σημείο,άρα πως είναι ασύμβατες ,άρα πως δεν ορίζουν επίπεδο!
Μήπως λέω κουταμάρες απο κάποια απροσεξία μου ή παρατήρησε κανένας τίποτα παρόμοιο??? :S
Yπήρξε όντως θέμα με το συγκεκριμένο ερώτημα, και όταν ρωτήσαμε μας είπε ότι αν όντως δεν τέμνονται (και από ό,τι κατάλαβα από την αντίδρασή του όταν προσπάθησε να το λύσει μόνος του, οντως, δεν τέμνονταν μάλλον), να γράψουμε απλά ότι δεν τέμνονται...
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [1o] Μαθηματικά Ι (2013-14)

30
Σοβαρά??& έγώ άρχισα να γράφω(για να γράψω κάτι καθως οι πρωτόετείς δεν είχαν επιλογή) πως άν τέμνοντάν (ας πούμε στον ύπνο μου ή στον χώρο Riemann) Θά έχουμε(το έπαιξα πολιτικος με αυτό το θα :razz: ) την παρακάτω εξίσωση... πάντως κάτι έγραψα.