Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2011-12)

52
kostasp έγραψε:Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποιά κεφάλαια είναι μέσα στην φετινή ύλη επειδή δεν έχω το καινούργιο βιβλίο, ή πόσο έχει αλλάξει σε σχέση με την παλία?
κεφαλαιο 2 2.1, 2.2, 2.3, 2.8, 2.9
κεφαλαιο 3 ολο εκτος 3.8-3.9
κεφαλαιο 5 ολο εκτος 5.7-5.8
κεφαλαιο 6 ολο εκτος 6.5
κεφαλαιο 10 ολο

Περιεχόμενα
1. ΕΙΣΑΓΩΓΗ
2. ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΗΣ
3. ΓΡΑΜΜΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΤΑΞΗΣ
4. ΓΡΑΜΜΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΤΑΞΗΣ
5. ΕΠΙΛΥΣΗ ΓΡΑΜΜΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΙΚΩΝ ΕΞΙΣΩΣΕΩΝ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΤΑΞΗΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΟΣΕΙΡΩΝ
6. Ο ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ LAPLACE
7. ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΓΡΑΜΜΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΙΚΩΝ ΕΞΙΣΩΣΕΩΝ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΗΣ
8. ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΕΣ ΜΕΘΟΔΟΙ
9. ΜΗ ΓΡΑΜΜΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑ
10. ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕΙΡΕΣ FOURIER
11. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΝΟΡΙΑΚΩΝ ΤΙΜΩΝ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΑ STURM-LIOUVILLE

Βιταλίνα έγραψε:ξέρει κανείς την ύλη από γκαρούτσο? ευχαριστώ!
Μην διαβάσεις από Γκαρούτσους, καλύτερα πήγαινε και δανεισου το βιβλιο του Boyce DiPrima από την βιβλιοθήκη, άλλωστε την μετάφραση του βιβλίου την έχει κάνει η ίδια η διδάσκοντας... ;)
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2011-12)

55
Μην αγχώνεστε η κα Κυριάκη είναι πολύ καλή σαν καθηγήτρια και μπορεί να σας εξηγήσει ακόμα και μια μέρα πριν όποια απορία εχετε...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
この危うげな世界さえ
越えてゆけると 信じるだけ
あなたと

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2011-12)

58
Παιδιά επειδή δεν βρίσκω τις σημειώσεις μου, η Κυριακη είχε κάνει φέτος Σειρές Fourier??? Ήταν εντός ύλης?
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Σειρές Μαθηματικά ΙΙΙ (2011-12)

60
is123 έγραψε:Γεια σας παιδιά!!!!

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει τις φετινές σειρές λυμένες;;;;;

Ευχαριστώ.
Επειδή είναι αρκετός κόπος και δεν έχω και σκάνερ...θες καποια συγκεκριμένη ασκηση αν την έχω? :)
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''