5η Διεθνής Έκθεση Ecotec

1
Η 5η διεθνής έκθεση «ECOTEC Τεχνολογίες Περιβάλλοντος & Φωτοβολταϊκά συστήματα» θα πραγματοποιηθεί στο εκθεσιακό κέντρο Expo Athens στην Ανθούσα Αττικής από την Πέμπτη 15 μέχρι και την Κυριακή 18 Μαρτίου 2012.

Συστήνω σε όλους να επισκευτούν την έκθεση και ειδικότερα στους φοιτητές του 6ου εξαμήνου, που έχουν το μάθημα της Περιβαλλοντικής Επιστήμης (μπορούν να βρουν πλούσιο υλικό για τις βιβλιογραφικές τους εργασίες). Την έκθεση την έχω επισκεφτεί τα δύο τελευταία χρόνια, και μάλιστα έχω δουλέψει και για μία από τις εκθέτριες εταιρίες. Οι νέες πράσινες τεχνολογίες που παρουσιάζονται κάθε χρόνο είναι πολύ ενδιαφέρουσες.

Re: 5η Διεθνής Έκθεση Ecotec

3
Εγώ έχω πάει το 2009 και το 2011. Δεν ήταν κάτι που με ενθουσίασε... Καθαρά εμπορική ήταν η έκθεση. Δεν είχε κάτι το καινούργιο-εντυπωσιακό να δει κανείς.

Δε λέω, καλό θα ήταν να πάει κάποιος μια φορά να δει λίγο πώς είναι στην πράξη κάποια πράγματα που ακούει στο μάθημα. Εγώ δε με βλέπω να ξαναπηγαίνω φέτος. Αν και σε άλλους μπορεί να αρέσει, οπότε προτείνω δοκιμάστε το. Έτσι κι αλλιώς δωρεάν είναι (και η είσοδος και η μεταφορά από το μετρό Κατεχάκη).

Ενδιαφέρον ίσως έχουν τα πιο γενικά φυλλάδια που μοιράζονται από κάθε εκθέτη.