Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2014-15)

12
Πέρσι στην κ. Χαραλάμπους ήταν 10 λεπτά η παρουσίαση και 5 λεπτά οι ερωτήσεις/παρατηρήσεις.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2014-15)

14
Από ο,τι έχω ακούσει η άσκηση που έμπαινε στις εξετάσεις του μαθήματος ήταν του κου Ρήγα, ο οποίος λόγω συνταξιοδότησης δε διδάσκει πλέον. Αν μπορεί κάποιος μεγαλύτερος ας επιβεβαιώσει
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2014-15)

15
Από ο,τι έχω ακούσει η άσκηση που έμπαινε στις εξετάσεις του μαθήματος ήταν του κου Ρήγα, ο οποίος λόγω συνταξιοδότησης δε διδάσκει πλέον. Αν μπορεί κάποιος μεγαλύτερος ας επιβεβαιώσει
Επιβεβαιώνω, μάλιστα ούτε πέρσι έπεσε άσκηση από το βιβλίο του κ. Ρήγα. Ούτε καν έβαλε θέμα απ'ο,τι θυμάμαι.
Why is a raven like a writing desk?

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2014-15)

16
Μι Ζήτα έγραψε:
Από ο,τι έχω ακούσει η άσκηση που έμπαινε στις εξετάσεις του μαθήματος ήταν του κου Ρήγα, ο οποίος λόγω συνταξιοδότησης δε διδάσκει πλέον. Αν μπορεί κάποιος μεγαλύτερος ας επιβεβαιώσει
Επιβεβαιώνω, μάλιστα ούτε πέρσι έπεσε άσκηση από το βιβλίο του κ. Ρήγα. Ούτε καν έβαλε θέμα απ'ο,τι θυμάμαι.
Αυτό ακριβώς.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2014-15)

18
Απο σέιδα 93 και μετα ο κος Ζιωμας εχει δωσει βαρυτητα στις διαλεξεις του? Γιατι απο αυτο το σημειο και μετα το βιβλιο δεν πολυδιαβαζεται ειναι η πικρη αληθεια....
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2014-15)

19
Κάποια πράγματα μετά την σελίδα 93 όπως οι συνθήκες ευστάθειας και αστάθειας, οι θερμοκρασιακές αναστροφές, η δύναμη Coriolis, η θαλάσσια αύρα και η διασπορά κατά Gauss θυμάμαι είχαν αναφερθεί στο μάθημα (και για να τα θυμάμαι αυτά μάλλον σε αυτά είχε δώσει βαρύτητα ο Ζιώμας από αυτό το κομμάτι, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι ήταν μόνο αυτά).