Ερωτήσεις & Σχόλια για την εαρινή εξεταστική 2010-11

1
Εδώ οι ερωτήσεις και τα σχόλιά σας σχετικά με τις εξετάσεις και, κυρίως, τα αποτελέσματα αυτών.
Όποιος ενημερώνεται οτι βγήκαν οι βαθμολογίες σε κάποιο μάθημα, ας ενημερώνει το topic των αποτελεσμάτων. :)

Re: Ερωτήσεις & Σχόλια για την εαρινή εξεταστική 2010-11

4
Προσπαθώ αυτές τις μέρες να ανοίξω την καρτέλα μου για να δω αν έχει καταχωρηθεί καμιά βαθμολογία, αλλά δεν μου την εμφανίζει...Δεν ξέρω αν φταίει ο browser μου ή αν το πρόβλημα είναι γενικό. Έχετε δοκιμάσει να συνδεθείτε?

Re: Ερωτήσεις & Σχόλια για την εαρινή εξεταστική 2010-11

6
και εγω τα ίδια παιδιά , δεν μου ανοίγει καν η σελίδα και μου βγάζει :Η ιστοσελίδα στη διεύθυνση https://reg.central.ntua.gr/gram/EggrCH ... a?OpenForm μπορεί να βρίσκεται προσωρινά εκτός λειτουργίας ή ίσως έχει μεταφερθεί μόνιμα σε νέα διεύθυνση ιστού!!!
έχετε ιδέα τι γίνεται???? :help:

Re: Ερωτήσεις & Σχόλια για την εαρινή εξεταστική 2010-11

7
Ούτε εγώ έχω πρόσβαση. Έστειλα μόλις e-mail στο κέντρο υπολογιστών (δεν φιλοξενείται σε server της σχολής μας η ιστοσελίδα) για την περίπτωση που δεν γνωρίζουν το πρόβλημα. Θα δούμε... :)

Re: Ερωτήσεις & Σχόλια για την εαρινή εξεταστική 2010-11

9
Δεν έχω νέα...

Έστειλα χθες ένα e-mail, δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.
Παρατηρώ οτι το πρόβλημα είναι γενικό. Όλες οι σχολές βλέπουμε τις βαθμολογίες μας με το ίδιο σύστημα, μέσω του domain reg.central.ntua.gr .
Οι ηλεκτρολόγοι μόνο χρησιμοποιούν το domain reg2.central.ntua.gr το οποίο δουλεύει κανονικά.
Η σελίδα του κέντρου υπολογιστών λειτουργεί κανονικά (central.ntua.gr).

Μάλλον έπεσε ο σχετικός server και είτε δεν έχουν ενημερωθεί για το πρόβλημα (λίγο απίθανο τόσες μέρες) είτε δεν υπάρχει κανείς να το φτιάξει, που επίσης ακούγεται λίγο περίεργο γιατί νομίζω πάντοντε μένει κάποιο "προσωπικό ασφαλείας".

Δεν βρίσκω πουθενά κάποια σχετική ανακοίνωση. Θα προσπαθήσω να τηλεφωνήσω το πρωί να ρωτήσω τι γίνεται. Μέχρι τότε, υπομονή... :)

edit: Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο και να γνωρίζουν το πρόβλημα και να υπάρχουν άνθρωποι να το διορθώσουν, αλλά η ζημιά να είναι χοντρή... Ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι τέτοιο (και αν έχει γίνει ελπίζω να υπάρχουν πρόσφατα back-up της βάσης δεδομένων... :o )

Re: Αποτελέσματα εαρινής εξεταστικής 2010-11

10
Hey !! Ξέρω ότι λόγω διακοπών, βουτιών , παγωτών κτλ δεν μπαίνουν πολλοί στο ''βαθμολογίες μαθημάτων '' στο chemeng.ntua , αλλά μήπως υπάρχει κανείς που εδώ και μέρες δεν μπορεί να μπει λόγω κάποιου προβλήματος του συστήματος ???? Προσπαθώ αλλά δεν μου την ανοίγει καν τη σελίδα !!

Παρακαλώ όχι ερωτήσεις στο topic της ανακοίνωσης των βαθμολογιών. Οι ερωτήσεις μόνο εδώ. Ευχαριστώ. :)

Το post μετακινήθηκε