Re: Εγγραφές Εαρινών Εξαμήνων

3
Madadayo ισχύουν τα ίδια που ίσχυαν και στα προηγούμενα εξάμηνα. Κάνεις την εγγραφή σου κανονικά στο 10ο εξάμηνο και στην ουσία δηλώνεις τα χρωστούμενα μαθήματα. Αν δεν έχεις χρωστούμενα απλά δηλώνεις το εξάμηνο και ξεκινάς με το καλό την διπλωματική σου !
Από το 11ο εξάμηνο και έπειτα γράφεσαι μονίμως στο 9ο (12ο--->10ο αντίστοιχα) και στην ουσία δηλώνεις μόνο χρωστούμενα.
この危うげな世界さえ
越えてゆけると 信じるだけ
あなたと

Re: Εγγραφές Εαρινών Εξαμήνων

5
Οι εγγραφές ξεκίνησαν σήμερα! Επιχείρησα να μπω στον Εύδοξο για να δω ποιες είναι οι επιλογές μας για τα συγγράμματα αυτού του εξαμήνου και στην επιβολή δηλώσεων εμφανίζεται το εξής:΅
Αυτή τη στιγμή δεν επιτρέπεται η δημιουργία δήλωσης. Η περίοδος δηλώσεων ξεκινά στις 04/10/2010 και ολοκληρώνεται στις 21/01/2011. Μπορείτε να ενημερωθείτε άμεσα για την κατάσταση προτεινόμενων συγγραμμάτων στο Τμήμα σας από τη σελίδα https://service.eudoxus.gr/secapp/public/intro.html
Όντως, στην ιστοσελίδα που μας παραπέμπουν είναι εμφανείς όλες οι δυνατές (και πολλές μάλιστα... :razz: )επιλογές μας. Αλλά με παραξενεύει αυτό με τις ημερομηνίες που λέει. Δεν θα έπρεπε να έχουν ξεκινήσει οι δηλώσεις για το νέο εξάμηνο? Ελπίζω να μην έπρεπε να δηλώσουμε τα συγγράμματα αυτού του εξαμήνου όταν κάναμε τη δήλωση για το προηγούμενο...! :(

Re: Εγγραφές Εαρινών Εξαμήνων

6
Κι εγώ γράφτηκα! :D
Στον Εύδοξο μου γράφει "τρέχον εξάμηνο: 5", οπότε περιμένουμε να αρχίσει η διαδικασία για το εαρινό εξάμηνο.
Μην αγχώνεσαι Kate μου, σωστά τα έχεις κάνει όλα. Η διαδικασία επαναλαμβάνεται στο εαρινό εξάμηνο. :)

(μην σε μπερδεύει το ότι η σχολή/οι καθηγητές έπρεπε να δηλώσουν στην αρχή του έτους και για χειμερινό και για εαρινό εξάμηνο τη λίστα των επιλογών)

Re: Εγγραφές Εαρινών Εξαμήνων

9
Μην ανησυχείς.. είναι καθαρά θέμα γραμματείας. Και με εμένα το ίδιο συμβαίνει. Απλά θα σου πω ότι στο προηγούμενο εξάμηνο γράφτηκα την πρώτη ημέρα και πέρασε μία εβδομάδα ή 10 ημέρες μέχρι να "περαστεί" η αιτήση. αντίθετα, γνωρίζω άτομα που γράφτηκαν αργότερα και η εγγραφή τους "περάστηκε" νωρίτερα από τη δική μου...
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Εγγραφές Εαρινών Εξαμήνων

10
Εμένα πάντως περάστηκε σήμερα (γράφτηκα προχτές). Άρα λογικά έχει ξεκινήσει η διαδικασία κανονικά πλέον. :)

(edit: Η εγγραφή στο εξάμηνο περάστηκε κανονικά. Από ό,τι βλέπω είναι ακόμα σε αναμονή η δήλωση μαθημάτων)