Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

2
helen1991 έγραψε:Ξέρει κανείς αν δίνονται κανονικά τα μαθήματα που ήταν προγραμματισμένα για τις 08:30 το πρωί ?
Η εξέταση της θερμοδυναμικής έγινε κανονικά για τα περίπου 10-15 άτομα, αλλά με καθυστέρηση περίπου 1 ώρας λόγω κάποιων διαμαρτυριών απο άτομα που δεν ήταν εκεί για την εξέταση. Ο νοων νοειτω... :razz:
"I went numb when I learned to see..."

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2013

3
Είμαστε 17 άτομα και και για μισή ώρα Βουτσάς Μαγούλας και μπουντουβης διαφωνούσαν με 35 άτομα...λίγο πολύ μας καλουσανε να φύγουμε και να μην γίνει η εξέταση..αυτά τίποτα το σπουδαίο τα γνωστά λέγανε..

Επαναληπτική εξεταστική ακ. έτους 2012-2013

6
Δημιούργησα αυτό το θέμα για να συζητήσουμε εδώ τις εξελίξεις σχετικά με την πραγματοποίηση της επαναληπτικής εξεταστικής. Τα posts που γράφτηκαν στο θέμα της γενικής συνέλευσης μεταφέρθηκαν επίσης εδώ.
Study at ΕΜΠ they said... It will be fun they said...

Re: Επαναληπτική εξεταστική ακ. έτους 2012-2013

7
Δεν έγινε τίποτα συγκλονιστικό ήρθαν βουτσας και Μαγούλας με τα θέματα και μπήκαν μαζί και τα 35 άτομα...αρχικά νόμιζα ότι ήρθαν γράψουν αλλά αρχίσανε να μας μιλάνε και στην συνέχεια ήρθε ο μπουντουβης..από ότι κατάλαβα θέλανε να φύγουμε οικειοθελώς για να μην γίνει εξέταση και ζηταγανε από τον μπουντουβη να μην χαθούν οι βαθμοί των εργαστηρίων και να δεσμευθεί για εξέταση των μαθημάτων άλλη χρονική περίοδο...στην ουσία δεν αναγνώρισαν την σημερινή εξέταση. Μάλλον υπήρχε συζήτηση από χθες στο γραφείο του. επιβλεπων ήταν οι καθηγητές και ένας βοηθός.

1/35

8
Δεν ήθελε κανείς να φύγει κανείς οικειοθελώς. Όσοι ήταν εκεί με δύο μέρες προειδοποίηση είχαν σίγουρα μεγάλη ανάγκη να δώσουν.
Απλά, είναι γεγονός ότι εδώ και αρκετές εβδομάδες ο Κος κοσμήτορας έχει πάρει χωρίς την έγκριση κανενός, την απόφαση να "κάψει" (=συμπυκνώσει σε 5,5 βδομάδες) τρεις εξεταστικές για φέτος (προσωπική μου γνώμη, καλύτερα να χαθεί και το εξάμηνο και να δώσουμε 2 με φυσιολογικό τρόπο, παρά να δώσουμε συνολικά για ένα έτος 5,5 βδομάδες εξεταστική!). Και ενώ γενικά το μεγαλύτερο κομμάτι των φοιτητών διαφωνεί με την εξεταστική όπως γίνεται τώρα, αυτός το χαβά του....

Ο λόγος της επιμονής είναι ότι με "κανονικό" (μετατοπισμένο) ακαδημαϊκό ημερολόγιο μπορούν να γίνουν αυτή τη στιγμή δύο διπλές (εαρινή με τα μαθήματα του χειμερινού και vise versa) για να καλυφθεί το κενό και να δώσουμε και σαν άνθρωποι. Απλά η καλύτερη απάντηση που έχουμε ως τώρα λάβει σε αυτό είναι κάτι του στυλ "δεν μπορώ να κανονίζω για τόσο μακρυά..."

Re: Επαναληπτική εξεταστική ακ. έτους 2012-2013

9
Κατά την γνώμη μου η εξεταστική έχει χαθε...αυτούς που ευνοεί είναι μόνο τους επί πτυχίο φοιτητές..τώρα για τις διπλές εξεταστικές που αναφερεσε προσωπικά δεν τις βρίσκω βολικές για κανέναν.διότι φορτονομαστε με ένα σορό μαθήματα στις κανονικές περιόδου εξεταστικών και οι αποδόσεις στα μαθήματα είναι δραματικές. Κάθε πράγμα στο καιρό του. Στο μόνο που έχω ένσταση είναι στο εάν γίνει τελικα επί πτυχίου το Φεβρουαρίο ώστε να την δικαιούμαστε νομικά. Παρένθεση ποιος είσαι γτ βλέπω ότι είσαι στο έτος μου