Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

41
MakisH έγραψε:Να προσθέσω/αλλάξω κανένα link μήπως;
Καλύτερα μην σβήσεις (μέχρι να αλλαχτεί τελείως) το υπάρχον γιατί δεν ξέρω (και δε νομίζω ότι είμαι η μόνη) πώς πάς από την καινούρια καρτέλα στην παλιά αλλά αν θέλεις να προσθέσεις την καινούρια :)
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

42
Επειδή δεν έχω πλέον πρόσβαση, δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς υπηρεσίες παρέχονται και ποιο είναι το ακριβές link για τις βαθμολογίες, οπότε έβαλα απλώς ένα link που το ονόμασα "Υπηρεσίες ΚΗΥ ΕΜΠ" και οδηγεί στη σχετική σελίδα σύνδεσης (στα αγγλικά το έκανα "Central.ntua login"). Το έβαλα κάτω από το "Βαθμολογίες-Εγγραφές" στα "Χρήσιμα" στο πλάι.

Προτάσεις για καλύτερη υλοποίηση είναι κάτι παραπάνω από επιθυμητές. :)

Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

43
Πάντως, από το site της Σχολής για να πάτε:

-- Στην καινούρια καρτέλα των Βαθμολογιών -> Βαθμολογίες Φοιτητών
-- Στην παλιά καρτέλα των Βαθμολογιών -> Εγγραφές Μαθημάτων -> Στοιχεία Σπουδαστή
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

44
Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις προς απόφοιτους πτυχιούχιους.

Εγώ μετά την εξεταστική του Φεβρουαρίου ολοκλήρωσα (επιτέλους) τα 54 μαθήματα της σχολής μας. Επι της ουσίας το μόνο που περιμένω είναι να περαστεί στην καρτέλα ο βαθμός στα Μαθηματικά IV.

Ποια διαδικασία θα πρέπει να ακολουθήσω για να πάρω το πτυχείο μου ??
Έχω πάρει 2-3 φορες τηλέφωνο στη γραμματεία αλλά δεν απαντάνε για διευκρινίσεις !!

Μπορεί αυτή τη διαδικασία να την κάνει συγγενής μου διότι εγώ εργάζομαι και δεν μπορώ να φύγω από τη δουλέιά μου ??

Please help

Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

45
Θα κάνω μία συνοπτική επισκόπηση.
Αφού έχει κατέβει και ο βαθμός της διπλωματικής (φαντάζομαι έχεις ήδη παρουσιάσει), αρχίζεις να συγκεντρώνεις τα διάφορα δικαιολογητικά. Καταρχήν ανεβάζεις τη διπλωματική στο D-SPACE. Έχω την εντυπωση ότι πλέον δεν απαιτείται και hardcopy αντίτυπο στη βιβλιοθήκη. Παίρνεις τη βεβαίωση της κατάθεσης, βεβαίωση διαγραφής από βιβλιοθήκη/μέριμνα/εστιατοριο. Ειδικά από τη βιβλιοθήκη μία βεβαίωση ότι δεν έχεις εκκρεμότητες. (Καπου στο φορουμ ειναι αναρτημενη η πλήρης ανακοινωση με τα ακριβη διακαιολογητικα).
Στη συνέχεια, πας στη γραμματεία και καταθέτεις αιτηση έκδοσης διπλώματος, μαζί με την οποία συνυποβάλεις όλες τις παραπάνω βεβαιώσεις, το πάσο, το βιβλιάριο υγείας αν είσαι ασφαλισμένος από το ΕΜΠ.
Αν θελεις παραπάνω από ένα αντιγραφο, τότε πρέπει να πάρεις παράβολο από το λογιστηριο του εμπ. 1.54Ε (νομιζω)

Τέλος, υποθέτω δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνει και κάποιος αλλος την αιτηση, αλλα αυτο καλό θα ήταν να το διευκρινησεις με την ιδια τη γραμματεία.
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

46
Σας έχει περαστεί η Περιβαλλοντική Μηχανική στην παλιά καρτέλα?
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

48
fadis έγραψε:Σας έχει περαστεί σε κάποια από τις δύο καρτέλες τα μαθηματικά ΙV ?????

Παρακαλώ πολύ απαντήστεεεεεεε .....please help :giveup: :giveup: :giveup:

Tελευταίο μάθημα για πτυχείο !!!

Μάιο στρατός ..... ναύπλιο έρχομαι !!

Όχι δεν εχουν περαστεί ακόμα, αλλά δεν μπορείς να δεις αν πέρασες εδώ; https://forum.chemeng.ntua.gr/download/file.php?id=2832
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

49
γενικότερα κανένα μάθημα θα περαστεί στην καρτέλα αυτην την εξεταστική?? :P δε μου έχει περαστεί σχεδόν τπτ :tomato: :tomato:
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Ερωτήσεις Διπλής Εξεταστικής Χειμερινού Εξαμήνου 2014-15

50
Έχουν περαστεί καναδυο (Μασαβέτας, Φυσική 2 και Περιβαλλοντική Μηχανική), φαντάζομαι θα περαστούν σύντομα και τα υπόλοιπα....Εκτός από το Σχεδιασμό Χημικών Βιομηχανιών του 9ου, αυτό θα το περιμένουμε πολύυυυυυυυυυ καιρό.... :P
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself
cron