Re: Aπεργία Διοικητικών Pt 2

121
Σε λίγο θα ψηφίζουμε δια βοής. Τέλεια. Αυτό θα πει "Δημοκρατική διαδικασία": Να ψηφίζουν 40 άτομα και να μη γίνεται και ακριβής καταμέτρηση.

Είμαι πολύ περήφανη που το μέλλον του ΕΜΠ βρίσκεται στα χέρια αυτών των ατόμων.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Aπεργία Διοικητικών Pt 2

122
@KiritoShu: Μακάρι να μπορούσα να πω πως το παιδί που τα έγραψε αυτά τρολλάρει, αλλά δυστυχώς όντως έτσι έγιναν απόσο φαίνεται.
Τα νεύρα μου δηλαδή με όσα συμβαίνουν. Ακούς από Πέμπτη πως ανοίγουμε, και το πανηγυρίζουν και τα κανάλια και ο υπουργός, αλλά εν τέλει... (σταματώ εδώ γιατί έχω νεύρα και μπορεί να μου ξεφύγει κανά γαλλικό)

Re: Aπεργία Διοικητικών Pt 2

124
parizaki έγραψε:Παιδια υπαρχει ενδεχομενο επι πτυχιω εξεταστικης, ξερει κανεις κατι;
Συγγνώμη φιλατατε, αλλά εδώ ο κόσμος καίγεται και εσύ ελπίζεις σε πτυχιακή???
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Aπεργία Διοικητικών Pt 2

125
Φιλτατε μου δεν ελπιζω σε τιποτα, ρωταω γιατι ακουω διαφορα και με καποιο τροπο πρεπει κ εμεις να ξερουμε ΑΝ γινεται πως να προγραμματιστουμε, γιατι καποιοι θελουν να ξεκινησουν δουλειες και δεν υπαρχει πολυτελεια χρονου, οποτε ρωτησα αν κανεις γνωριζει κατι που θα βοηθουσε.

Re: Aπεργία Διοικητικών Pt 2

127
Για να ψηφίζουν μόνο 40 άτομα (που υποτίθεται ότι καίγεται και ο ... τους) δεδομένου ότι τους απολύουν, καταλαβαίνετε πόσο αδιάφοροι είναι, πόσο "σοβαρά" παίρνουν οι ίδιοι τους εαυτούς τους (για να μην πω τίποτε άλλο). Οπότε δε νομίζω να τους νοιάζει πραγματικά για τους φοιτητές και για κανέναν. Κατάντια.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Aπεργία Διοικητικών Pt 2

128
Xgal έγραψε:Εδώ αδιαφορούν για τους πάντες..ένας μόνο ψήφισε για ανοικτή σχολή φαντάσου! Σκέψου την επι πτυχίο εξεταστική που θα την έχουν γραμμένη!
Το φανταζομαι.. Απλα επειδη συνηθιζουμε κατι σουπερ εκπληξεις τυπου ανοιξαμε και δινετε αυριο, γι αυτο ρωτησα μηπως ξερει κανεις κατι, αν γινει κατι τετοιο σε περιπτωση που δεν ανοιξουμε αμεσα η που χαθει το εξαμηνο ωστε να ξερουμε κ εμεις να δουλεψουμε, να μη δουλεψουμε.. Γιατι αν ειναι να δωσουμε παει καλα αλλα αν οχι καπως πρεπει να βγαλουμε κανενα λεφτο να ζουμε κιολας οσο αγωνιζομαστε

Re: Aπεργία Διοικητικών Pt 2

129
Κοντά στον κίνδυνο να χαθεί το εξάμηνο βρίσκονται εκ νέου οι φοιτητές του Εθνικού Μετσόβειου Πολυτεχνείου, μετά την νέα αιφνιδιαστική απόφαση που πήραν σήμερα οι διοικητικοί υπάλληλοί του για συνέχιση της απεργίας τους για αόριστο χρονικό διάστημα.

Και ενώ οι διοικητικοί υπάλληλοι του Ιδρύματος είχαν αποφασίσει την περασμένη εβδομάδα ότι σταματούν τις κινητοποιήσεις τους αύριο Τρίτη, σήμερα μια γενική συνέλευση 27 ατόμων αποφάσισε ότι η απεργία συνεχίζεται για αόριστο χρονικό διάστημα...

Υπενθυμίζεται ότι οι διοικητικοί υπάλληλοι του Ιδρύματος κρατούν κλειστές όλες τις πόρτες του συγκροτήματος κτιρίων στην Πολυτεχνειούπολη, γεγονός που ανεβάζει περισσότερο την ένταση στο χώρο.

Αύριο οι Κοσμήτορες και τα μέλη της διοίκησης του Πολυτεχνείου θα συναντηθούν προκειμένου να συζητήσουν την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί.
Πηγή

Και ο αριθμός πέφτει... Τώρα να είναι λάσπη, να είναι αλήθεια.. θα δείξει....(ή μπορεί και όχι)
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Aπεργία Διοικητικών Pt 2

130
Ρε παιδιά έλεος με τις τρολιές. Έγραψε κάποιος σε ένα φόρουμ ότι ήταν 40 άτομα και αέσως τον πιστέψατε. Ήταν κανένας σας εκεί να δει πραγματικά πόσοι ήταν; Επίσης, οι συνελεύσεις των διοικητικών είναι ανοιχτές και μπορεί να μιλήσει ο καθένας σας. Γιατί δεν πάτε εκεί να μιλήσετε για τσιφλίκια και αδιαφορία και για το πόσο κακοί είναι που πρέπει να μην αγωνιστούν και να χάσουν την δουλεία τους; Γιατί στο διαδικτυακό κράξιμο είμαστε πρώτοι.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ

(ΕΡΝΕΣΤΟ ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ)