Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

43
Πάνε τα λεφτά αλλά κυρίως η βραδιά.. Ήταν σαν να παίζω Playstation στο τελευταίο επίπεδο δυσκολίας και να έχει χαλάσει το χειριστήριο μου. Άστα να πάνε. Όχι πως δεν περίμενα να μην πάρουμε βαθμό αλλά όχι κι αυτό. Ελπίζω η συνέχεια να είναι καλύτερη. Α, Φωτεινή, δεν την γλιτώνεις την φωτογραφία!! :x
I'll try to forget you
And I know that I will
In a thousand years

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

47
Οτιδηποτε χωραει ενα ντοσιε με φυλλα ή μερικα τετραδια σου κανει, εγω χρησιμοποιω την τσαντα που επαιρνα στις σχολικες εκδρομες.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

48
Προσωπικά έχω μια πολύ ωραία Eastpak (πλάτης) που έχει και θήκη για laptop. Πολύ χρήσιμη!

Βασικά έχε υπ' όψιν τα εξής:
1. τις περισσότερες φορές δεν θα χρειαστεί να έχεις μαζί σου κάτι περισσότερο από αυτά που λέει ο Περικλής (1-2 τετράδια και κανένα ντοσιέ).
2. Αν κάνεις εργασίες στη βιβλιοθήκη κτλ, τότε θα χρειαστεί πολλές φορές να κουβαλήσεις μαζί σου και βιβλία. Υπ' όψιν οτι τα πανεπιστημιακά βιβλία είναι γενικώς χοντρά και βαριά (μεταφορικά και κυριολεκτικά). Η Γεωμετρία του λυκείου πχ μοιάζει μινιατούρα μπροστά τους.
3. Αρκετές φορές θα χρειαστεί να κουβαλήσεις laptop για να κάνεις εργασίες (αν ασχοληθείς στη σχολή πάντα). Αναφέρομαι κυρίως σε ομαδικές εργασίες. Στο pc lab δεν βολεύει και τόσο (προσωπικά γενικώς δεν με βολεύει σε ξένο υπολογιστή). Συνεπώς πρέπει να προβλέψεις χώρο για το laptop (χωρίς να το ξεσκίζεις στις γρατζουνιές κτλ) και τον μετασχηματιστή του.
4. Πολλές φορές το χειμώνα θα χρειαστεί να κουβαλήσεις ομπρέλα. Οπότε πρόβλεψε να χωράει και μια μικρή ομπρέλα να μην την κουβαλάς χώρια.

Ίσως ακούγομαι σαν υπερπροστατευτική μαμά που λέει στο παιδί της τι να πάρει στην εκδρομή του (μην ξεχάσεις τα κεφτεδάκιαααα! ), αλλά προσωπικά αρκετές φορές την έχω γεμίσει αυτή που έχω. Κατά κανόνα όμως την παίρνω άδεια.

Πάντως μην τσιγκουνευτείς. Πάρε μια γερή τσάντα (να αντέχει βάρος δηλαδή) που να σου αρέσει. Δε νομίζω να ξανα αλλάξεις τσάντα για τα επόμενα πολλά χρόνια... :) (πτυχίο, κανένα μεταπτυχιακό κτλ)

Re: Πείτε τίποτα.. (Chat topic)

49
Ευχαριστώ πολύ, κι εγώ σκεφτόμουν κάτι τέτοιο αλλά όσα λέτε είναι πολύ χρήσιμα. Και για να τελειώνω με τα δικά μου, έχετε υπόψιν κάποιο κατάστημα, κανονικό ή online; Στείλτε μου προσωπικό μήνυμα άμα είναι για να μην είναι διαφήμιση, να είναι πρόταση. :)
I'll try to forget you
And I know that I will
In a thousand years