Κάπου το ξέρω αυτό το μέρος... (παιχνίδι)

1
Νέα ιδέα για παιχνίδι! Ανεβάζετε μια φωτογραφία από κάποιο μέρος της σχολής (εσωτερικό ή εξωτερικό, εργαστήρια κτλ) και όποιος βρει από πού είναι, ανεβάζει μια επόμενη. Οι φωτογραφίες μπορούν να είναι από τη σχολή ή γενικότερα από την πολυτεχνειούπολη (όχι όμως σε κτήρια σχολών που γενικώς δεν κυκλοφορούμε).

Ξεκινάω με ένα σχετικά ευκολο παράδειγμα:
IMGP0325.JPG
Αν δυσκολεύεστε με τις φωτογραφίες, θα μπορούσαμε να βάζουμε και περιγραφές. Πχ "Το Χ ειναι ένα σκοτεινό και κρύο μέρος στη σχολή όπου..."

Re: Κάπου το ξέρω αυτό το μέρος... (παιχνίδι)

2
Λοιπόν, η φωτο είναι το οριζόνιτιο εργαστήριο..
Θα δώσω μια περιγραφή για δυνατούς λύτες... Είναι γραφείο του οποίου η τοποθεσία και το μέγθος αντιστοιχεί σε αίθουσα συνεδριάσεων άλλου τομέα :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Κάπου το ξέρω αυτό το μέρος... (παιχνίδι)

6
έχεις μπει στο γραφείο που λέω; Είναι πράγματι κομματάκι μεγάλο! Μια φορά μας πήγαν εκεί για συζήτηση επί ομαδικής εργασίας με πέντε άτομα να φανταστείς...

Κατά τα άλλα φαντάζομαι ένα μεγάλο χώρο δίπλα στην αίθουσα Κουμούτσου, που δεν ξέρω πώς είναι μέσα...

Re: Κάπου το ξέρω αυτό το μέρος... (παιχνίδι)

9
Ευκολάκι! Πρόκειται για το γραφείο της κ.Όξενκιουν-Πετροπούλου.

(Τώρα που πήρε σύνταξη, δεν πρέπει να παραχωρήσει και την αίθουσα συνεδριάσεων;)

και κάτι εύκολο από εμένα για αρχή:
IMG_2265.jpg
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.