Re: Chemicovision

401
Και μια βαθμολογία της τελευταίας στιγμής:(απο έγκυρες πηγές έμαθα οτι θα γίνει δεκτή :bleh: )
Παίκτης 1.12 (Οσο κλισέ και αν ακούγεται απλώς αγαπημένο)
Παίκτης 2.ο
Παίκτης 3.4 (απλώς μου άρεσαν τα άλλα περισσότερο,ήσουν άτυχος )
Παίκτης 4.5
Παίκτης 5.10 (χωρίς σχόλια)
Παικτης 6.6 (πολύ καλό αλλά και πολύ ασφαλής επιλογή)
Παίκτης 7.0
Παίκτης 8.3 (ίσως και να το αδικώ λιγουλάκι αλλά είχα δώσει αλλού τις μεγαλύτερες βαθμολογίες)
Παίκτης 9.2
Παίκτης 10.8
Πακτης 11.1
Παίκτης 12.7
Καλές γιορτές σε όλους!!!! :)

Re: Chemicovision

402
Και νικητής του Μεγάλου Τελικού της Chemicovision είναι ο ............ MakisH!!!!!!!!!!!!! :o :o
Μέχρι να ανεβάσω τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα το απόγευμα για να δείτε της τελική κατάταξη και τον μεγάλο νικητή ολόκληρου του διαγωνισμού (Βασικά την κατάταξη, γιατί όσον αφορά στο νικητή εκείνος το έχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι), καθώς και την ανακοίνωση του επάθλου και τέλος να οργανώσουμε και το καραόκε πάρτι που τόσο θέλετε (βασικά δικιά σας τιμωρία θα είναι αν με ακούσετε να τραγουδάω :bleh: )!!!!
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
Συνημμένα
Chemicovision_Grand_Final.pdf
(218.69 KiB) Μεταφορτώθηκε 144 φορές

Re: Chemicovision

403
Χαίρομαι που η ιδέα για καραόκε πάρτυ έχει τόση απήχηση! Πάντως σκοπός μου, όταν το πρότεινα, δεν ήταν να "τιμωρήσουμε" τον λατρεμένο συντονιστή του παιχνιδιού...

Για να τον "τιμωρήσουμε" μπορούμε να του αφιερώσουμε όλοι από ένα τραγούδι (έχω ένα πολύ ωραίο υπ' όψιν)! Ήταν και ιδέα του Μάκη νομίζω...

KiritoShu, τι λες γι' αυτό;
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Chemicovision

404
Και λοιπόν Σχετικά με τα τελικά αποτελέσματα έχουμε την εξής καταταξη

12ος Keiner (μπορούσες και το έκανες. Ήθελε μπόλικη προσπάθεια αυτό που κατάφερες)
11ος thanassious (ή του ύψους ή του βάθος.. Δυστυχως οι συμπαίκτες σου δεν κατάφεραν να εκτιμήσουν τις μουσικές σου επιλογές)
10ος MakisH (άμα βάζεις φουρέιρα, soundtrack με nsfw βίντεο και άλλα τέτοια πρέπει να υποστείς και τις συνέπειες)
9ος PeriklisP (πήρες φόρα στους τελεταίους γύρους)
8ος alkinoos (ιδιαίτερες μουσικές επιλογές)
7ος DionisisB (καλά ξεκίνησες αλλά κάπου το έχασες)
6ος maria93 (η Σουηδία και τα soundtrack σε έκαψαν)
5ος griega (σταθερή πορεία με ωραίες επιλογές)
4ος panos108 (o ύπουλος παίκτης μας... τις περισσότερες φορές στο top 5 χωρίς να έχει καταφέρει να κερδίσει κανέναν γύρο...)
3ος MaHaHoU (καλές μουσικές επιλογές εν γένει, και ούτε εσύ είχες καταφέρει να κερδίσεις κάποιον γύρο)
2ος Overspark (εκκεντρικές επιλογές που συνήθως περιλαμβάνουν ζωάκια, ποκεμον και διαφορα άλλα τέτοια σε έφεραν στη δεύτερη θέση.)
1ος Xgal (Από ένα σημείο και μετά ήταν ξεκάθαρη η νίκη. Ακόμα και αν σε κάψαν τα ελληνικά καψουροτράγουδα κέρδισες με διαφορά)

και το δώρο για το νικητή είναι..... κάτι παλιά CD από eurovision και ένα DVD από τότε που έγινε στη Αθήνα (δε βρήκα τπτ καλύτερο, σόρρυ)
DSC_0133.JPG
Τέλος σχετικά με το Karaoke Party περιμένω ιδέες και προτάσεις (αυτή για το να γίνει στο σπίτι μου, όσοι με ξέρετε, καταλαβαίνετε ότι για λόγους ανωτέρας βίας δεν είναι εφικτή). Αυτά πάνω κάτω

@griega κάν'τε ότι θέλετε πλέον. Δε με νοιάζει :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
Συνημμένα
Chemicovision_Analytical_Results.xls
(116 KiB) Μεταφορτώθηκε 136 φορές

Re: Chemicovision

405
Θέλω να ευχαριστήσω την μαμά και τον μπαμπά μου που με έκαναν να κερδίσω ένα τέτοιο διαγωνισμό!
Περισσότερο για την πλάκα έλαβα μέρος και για την διασκέδαση κάτι που όντως μου δώθηκε αρα το δώρο δε με πολυ νοιάζει μην ζητάς σορρυ.
Επειδή πρότειναν καραόκε στο σπίτι του νικητή συμφωνώ με την μάζωξη αλλά δε ξέρω για το σπίτι μου ακόμη γιατί δε μένω μόνος. :P

Πάντως να κάνουμε και άλλα τέτοια παρόμοια, πλακίτσα είχε.

Re: Chemicovision

408
Ένα Like όμως για τον οργανωτή του παιχνιδιού δεν δώσατε :D 2 μηνες τώρα σας κυνηγάει! Γεια σου ρε Κιρίτο! :T:
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Chemicovision

409
Μπορεί να βγήκα τελευταίος(παρά την προσπάθεια του Kirito να με ανεβάσει θέσεις στην τελικά λατάταξη αναθέτοντας μου φανταστικούς καλλιτέχνες :razz: ) ,αλλά νιώθω νικητής,γιατί ο Χριστός είναι μαζί μου!

Ευχαριστώ όλους όσους (δε) με ψήφισαν :D
Να πούμε και παρακαλώ(με δεδομένο ότι μας ευχαριστεί ο ίδιος) στον KiritoShu που του κάναμε τη χάρη να συμμετέχουμε στο παιχνίδι του...
Άντε και ένα ευχαριστώ για την προσπάθεια του! :bigbeer: :heart:
Θα του αφιέρωνα κι ένα τραγουδάκι της αγαπημένης του(και δικιάς μου πλέον) Ελλης,αλλά θεωρώντας πως τα έχει ακούσει όλα,του στέλνω κάτι άλλο...
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk