Re: Chemicovision

422
Σοφια έγραψε:Εγώ παιδιά θα έλεγα για 8 καλύτερα..όσο για το μέρος προτείνω κάποιον ουδέτερο χώρο! Κανένα μαγαζάκι έξω για παράδειγμα! :bleh: Ποιός προτίθεται να τραγουδήσει;;
Θα μας διώξουν από την παραφωνία(αν υπάρχουν καλλίφωνοι δεν ξέρω, αλλά με όσους έχω μιλήσει, δεν παίνεψαν τον εαυτό τους :razz: )
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Chemicovision

423
Νομίζω, για να είμαστε δίκαιοι, όλοι όσοι θα συμμετάσχουν θα πρέπει να τραγουδήσουν, είτε είναι παράφωνοι είτε όχι. Πιστέψτε με όλοι έχουν ένα μικρό (ή μεγάλο) ψώνιο με το μικρόφωνο...

Ιδέες για το χώρο:
1. Στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών (αφού το Μέγαρο είναι κλεισμένο)
2. Στη Λυρική (εάν και η ΣΤΓ είναι κι αυτή κλεισμένη)
3. Σε μαγαζί; (πάντως καλύτερα να είμαστε μόνοι μας)
4. Στο Αναγνωστήριο; (η αλήθεια είναι ότι ο χώρος προσφέρεται, αρκεί να τον σεβαστούμε)
5. Στο σπίτι κάποιου (θα σας έλεγα το δικό μου, αλλά είναι λίιιιγο μακριά)
6. Στο δρόμο! (Να μαζέψουμε και δωρεές για το φόρουμ! :lol: )
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Chemicovision

424
Προτείνω κοπή πίτας μετά μουσικής...
Κοινώς,κόβουμε την πίτα του φόρουμ(την οποία θα φτιάξουμε οι ίδιοι και αντί για φλουρί,θα βάλουμε μία κονκάρδα) και ακολουθεί καραόκε πάρτι και τα σχετικά :party:
Θα πρότεινα το σπίτι του Μάκη,αλλά δεν τον έχω ρωτήσει :bleh:
Spoiler: show
Έχω και άλλον υποψήφιο χώρο,για τον οποίο όμως δε μπορώ να αναφέρω περισσότερα από εδώ γιατί μας παρακολουθούν...
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk

Re: Chemicovision

425
Ποιος μας παρακολουθεί? Οι illuminati έφτασαν και στο forum?
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Chemicovision

426
Παιδιά προσοχή! Είπαμε να γίνουμε νούμερα αλλά να μην το παρακάνουμε βεβαίως! :bleh:
Τώρα σοβαρά κάποιο μαγαζάκι που να τραγουδάνε καραοκε νομιζω θα ήταν μια χαρά διότι θα βλέπαμε κι άλλους να γίνονται ρεζίλι...Τώρα και σε σπίτι δεν θα με χάλαγε αρκεί να βρούμε...

Re: Chemicovision

427
Το μόνο πρόβλημα με το μαγαζί, δεν είναι ότι θα ρεζιλευτούμε μπροστά σε τρίτους, αλλά το ότι δε θα μπορούμε να οργανωθούμε όπως θα θέλουμε, ακριβώς επειδή θα συμμετέχουν κι άλλοι.
Αν δε βρεθεί άλλη λύση πάντως, κανένα πρόβλημα.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Chemicovision

429
Σοφια έγραψε:Σίγουρα το σπίτι θα βόλευε καλύτερα! Ίσως βρεθεί κανένα καλό παιδάκι να διαθέσει το χώρο του... :razz:
και κάποιοι γείτονες με κατανόηση :razz:
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone