Re: Καπως ενδιαφερον...

21
Αυτο στο βαθος μοιαζει με καρδια πυρηνικου αντιδραστηρα., αλλα τα πολλα μπλιμπλικια γυρω-γυρω πρεπει να ειναι καποιου ειδους ανιχνευτες;
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Καπως ενδιαφερον...

22
εμένα μου έμοιαζε με τον LHC ή με πλάσμα και υγτροποίηση. Δεν ξέρω σίγουρα ακόμη. Αύριο μεθαύριο που θα μάθω θα ανεβάσω και την απάντηση. Μέχρι τότε, μαντεψιές δεκτές! ;)

Νομίζω ότι μπορεί να έχεις δίκιο πάντως... φαίνεται πολύ καλή ιδέα!
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Καπως ενδιαφερον...

26
Μιάς και είναι της μόδας ο Πελεγρίνης, λίγοι ξέρουν οτι τελευταία έχει κάνει μια στροφή στην ηθοποιία :tomato: , αποσπώντας πολλά ... ας πούμε σχόλια :lol:
Μια (μάλλον ακουσίως σουρεαλιστική) παράσταση του.


Υ.Γ. Για να ξεκινήσει ομαλά η εμπειρία προτείνω το σημείο 4:30 ( :whistle: )
Θα χορέψετε ...

Re: Καπως ενδιαφερον...

28
Το πιο σπάνιο διαμάντι στον κόσμο
Ενα πορτοκαλί διαμάντι 14,82 καρατίων δημοπρατήθηκε από τον οίκο Christie's την Τρίτη στη Γενεύη της Ελβετίας στην τιμή ρεκόρ των 36 εκατομμυρίων δολαρίων περίπου. Η τιμή του ήταν 31,5 εκατομμύρια χωρίς τους φόρους και τα τέλη και συνολικά 35,54 εκατομμύρια δολάρια συμπεριλαμβανομένων των προμηθειών, ή $2,4 εκατ. ανά καράτι. «Πουλήθηκε έναντι ποσού 29 εκατομμυρίων ελβετικών φράγκων (31,5 εκατομμύρια δολάρια )», δήλωσε ο διοργανωτής της δημοπρασίας, η οποία διεξήχθη ενώπιον 200 ατόμων σε πολυτελές ξενοδοχείο της Γενεύης. Η τελική τιμή πώλησης ήταν 32,6 εκατ. ελβετικά φράγκα.
Σύμφωνα με τον Ντέιβιντ Ουόρεν, επικεφαλής του τμήματος κοσμημάτων του οίκου Christie's «τα έγχρωμα διαμάντια είναι πολύ πιο σπάνια από ότι τα λευκά, ειδικά όταν πρόκειται για μπλε, ροζ ή πορτοκαλί διαμάντια». Από τα έγχρωμα διαμάντια, τα πορτοκαλί είναι τα πλέον σπάνια.
Στη φωτογραφία το Πορτοκαλί διαμάντι
Εικόνα
Πηγή:http://www.express.gr/news/world/734261 ... 34261.php3

Αυτό συνέβη στις 13 του μηνός, όταν άλλοι άνθρωποι δεν έχουν ένα πιάτο φαγητό και ο μπούλης billionaire αγόραζε πετραδάκια "ματωμένα "πιθανότατα :tomato:
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone