Re: Otaku-συζήτηση

41
sakonma έγραψε:Αυτή τη σαιζόν βλέπω μόνο το Sidonia No Kishi. Απο στόρυ είναι πολύ καλό μπορώ να πω. Έριξα και μια ματιά στο μανγκα και φαίνεται πολλά υποσχόμενο!

Έριξα και μία ματιά στα πρώτα επεισόδια των παρακάτω: Black Bullet, Brynhildr in the Darkness, Mekaku City Actors. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσω. Έχει παρακολουθήσει κάποιος τα δύο πρώτα μέχρι στιγμής? Λένε κάτι τα επόμενα επεισόδιά τους?
Ας μου κρατήσει κάποιος τα επεισόδια του Sidonia μπας και το δω κάποια στιγμή.. Κι εγώ το πίστευα ότι θα αξίζει αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορούσα να δω ούτε το πρώτο επεισόδιο..

Black bullet και Brynhildr in the Darkness έχω δει εγώ μέχρι 3ο επεισόδιο.. Το Black Bullet φαινεται καλό. Και το άλλο εμένα καλό μου φαίνεται, για σας δεν ξέρω.. Νομίζω παλεύει να είναι κάτι σαν Elfen Lied με λιγότερη ακατανοησια. Σοβαρά, όντως μοιάζει, όχι όπως το Guilty Crown :-P

Για το Bleach εγώ έχω δει μόνο το anime, είναι οκ.. Manga δεν θα μπορέσω να διαβάσω.
Kuchiki Byakuya

Re: Otaku-συζήτηση

42
Λοιπόν resume από αυτήν τη σεζόν μέχρι τώρα.....

Τα καλά
Catpain Earth: Πολύ καλοστημένο mecha. Αξίζει να το δει κάποιος
Βlack Bullet: Από την περιγραφή μου φαίνονταν πατάτα, όμως, παρακολουθώντας το με έχει διαψεύσει πλήρως
Μahouka: Ακόμα δεν είναι προφανές που το πάει αλλά βλέπεται ευχάριστα και έχει potential.. (αν και καμία σχέση με GC :whistle: )
Blade &Soul: Καλό στόρι και αρκετά πρωτότυπο, σε σχέση με άλλα...
Sidonia No Kishi: Αντικειμενικά έχει το καλύτερο στόρι, όμως πολύ computer έχει πέσει...
Mekakucity Actors: Το αγαπημένο μου προς το παρόν για τη σεζόν αυτή. (μάλλον γιατί μου θυμίζει Durarara)
fairy tail: Σταθερή αξία

Τα κακά (δλδ αυτά που πήγα να ξεκινήσω αλλά το μετάνιωσα)
Atelier Escha & Logy ~Tasogare no Sora no Renkinjutsushi~ Δε βλέπονταν
Break Blade Ακόμα και για τα γούστα μου, παραείναι mecha
Mushishi Zoku Shou too slowwwwwwwwww
Mangaka-san to Assistant-san to Γιατί τόσο fan service??????
Yu-Gi-Oh! Arc-V Αρνούμαι....... Απλά αρνούμαι...

Αυτά για ανοιξη 2014...
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Otaku-συζήτηση

43
Ο κανόνας περί anime με ~ συνεχίζει να επιβεβαιώνεται.
Το Mangaka-san.. είναι ενα μέτριο comedy αλλά το fan service μειώνεται πολύ, κι είναι και γενικά λίγο.
Νικητής στο fan service για τη σαιζόν αυτή (και για πολλές ακόμα λογικά) αναδείχθηκε το Brynhildr in the darkness, μετά το πρόσφατο επεισόδιο..
Kuchiki Byakuya

Re: Otaku-συζήτηση

44
007 έγραψε:Νικητής στο fan service για τη σαιζόν αυτή (και για πολλές ακόμα λογικά) αναδείχθηκε το Brynhildr in the darkness, μετά το πρόσφατο επεισόδιο..
Kρίμα.... Και το είχα στα υπόψιν σε περίπτωση που κόψω το Sidonia... :tomato:
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Otaku-συζήτηση

45
Ξέρω ότι δε σου αρέσει το Elfen Lied, αλλά αν αφήσει κάποιος στην άκρη τα ελάχιστα δευτερόλεπτα fan service, νομίζω ότι το Brynhildr μπορεί να είναι μια σχετικά ενδιαφέρουσα παρόμοια σειρά..
Kuchiki Byakuya

Re: Otaku-συζήτηση

46
Συμφωνώ με τα παραπάνω :T:

Mahouka: Same. Δεν έχω ιδέα που το πάει αλλά πιστεύω ότι θα είναι καλό!
Mekaku + Black Bullet: Σκόπευα να μην τα συνεχίσω αλλά με αυτά που έγραψες το ξανασκέφτομαι!


Για κάποιο λόγο αυτή η σαιζον....με κάνει να μετράω ήδη τις μέρες ανάποδα για την επόμενη :tomato:
Εκτός από Sidonia και Mahouka, δεν πολυκαίγομαι για τα άλλα.
(οκ το παραδέχομαι ότι βλέπω και Haikyuu γιατί μου θυμίζει σαν να βλέπω Sasuke και Naruto σε ομάδα βόλεϊ :rofl: )

@007: Thx! Αααα πραγματικά με κάνεις να μπω στον πειρασμό να συνεχίσω το Black Bullet!

Re: Otaku-συζήτηση

47
black bullet episode 12: pure awesomeness!! :o :o

If anybody has any objections, speak now or forever hold your peace..
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Otaku-συζήτηση

49
007 έγραψε:
KiritoShu έγραψε:black bullet episode 12: pure awesomeness!! :o :o

If anybody has any objections, speak now or forever hold your peace..
Πως φαίνονται οι fans του Guilty Crown.. Από χιλιόμετρα
Σε παρακαλώ. Έχουμε τα χαρίσματά μας, γι'αυτό μας προσέχουν από χιλιόμετρα :rofl:

@KiritoShu: Δεν το συνέχισα τελικά το Black Bullet, αλλά πραγματικά θα με κάνεις να το δω αν όντως ήταν κάτι σαν το Guilty Crown. (δεν μιλάω από πλευράς ότι έχουν παρόμοιο στόρυ κτλ. Εννόω αν έγινε κάτι σαν το Guilty Crown που άλλοι το έβριζαν αλλά εγώ προσωπικά το λάτρεψα.)

Εντομεταξύ μπορώ να πω πως αυτή τη σαιζόν ερωτεύτηκα το Sidonia, τόσο πολύ που διάβασα το μανγκα δύο φορές μέσα σε 1 βδομάδα :giveup: Και παράπονο: έχει μόνο 12 επισόδια σνιφ. Ενώ κάτι άλλα σαν το Mahouka έχουν 25 λκδφξλακδξφαλκδξφ
Α και το M3 Sono Kuroki εξελήχθηκε λίγο αλλά πραγματικά πολύ αργά. Δέκατο επισόδιο και ακόμα ψάχνεσαι με το στόρυ (έχει 24 επισόδια), αλλά έχει μία περίεργη suspense που πραγματικά δεν μου κάνει καρδιά να το παρατήσω χωρίς να βγάλω τελικό συμπέρασμα.

Re: Otaku-συζήτηση

50
@sakonma συνέχισε το Black Bullet. Είναι κλασσική περίπτωση anime που όλοι κράζουν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί!!! Οι άνθρωποι δεν έχουν γούστο......
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα