Προσοχή! Ο κάθε χρήστης φέρει όλη την ευθύνη των όσων γράφει. Σε περίπτωση λογομαχίας, οι συντονιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να υπερασπιστούν κανέναν. Δεν υπάρχει "επίσημη άποψη του forum" (καθώς σε αυτό γράφει ο οποιοσδήποτε) και δεν θα πρέπει να στοχοποιείται αυτό λόγω μηνυμάτων μεμονωμένων μελών του. Σημειώστε πως, σε περίπτωση που η κατάσταση ξεφύγει εκτός ελέγχου, οι συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα του κλειδώματος θεμάτων και επιβολής κυρώσεων. Θα πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό ως προσπάθεια διατήρησης της ειρήνης και όχι ως "κόλπο" για να προαχθεί μια συγκεκριμένη άποψη. Παρακαλούμε επίσης να αποφεύγετε τις μακροσκελείς απαντήσεις.

Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

1
Η παρακάτω ανάρτηση είναι αυτούσια απο την σελίδα του Αυτοδιαχειριζόμενου Στεκιού Πολυτεχνίου και το λινκ περιέχει το ποστ και φωτογραφίες

http://stekipolytexneiou.squat.gr

>>>Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

Ο ΚΡΑΤΙΚΟΣ “ΑΝΤΙΝΑΖΙΣΜΟΣ” ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ
Πρίν κάποιες μέρες, άτομα του Αυτοδιαχειριζόμενου Στεκιού Πολυτεχνείου που πραγματοποιούσαμε απεργιακή περιφρούρηση στη σχολή, διώχνοντας απεργοσπάστες, παρατηρήσαμε πως το στέκι της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ χημικών μηχανικών ΕΜΠ ήταν παραβιασμένο και με την πόρτα ανοιχτή.
Η περιέργειά μας δεν μας επέτρεψε να μην ρίξουμε μια ματιά στο εσωτερικό του.
Αφού φυσικά σκίσαμε τις σιχαμένες τους αφίσες, είδαμε ότι από πίσω (αλλά και σε ακάλυπτα σημεία στους τοίχους και στα δοκάρια της πόρτας) κρυβόταν κάτι ακόμη πιο σιχαμένο..

Φασιστικά συνθήματα τύπου: “αίμα, τιμή, χρυσή αυγή”, “το πιό καλό σαπούνι το κάνει το κουμούνι”, “ελλάς-στρατός-εθνικισμός” αλλά και σύμβολα όπως σβάστικες, στοχάδια και μαίανδροι.

ΔΕΝ είναι κι ότι πέσαμε απ’ τα σύννεφα. Ξέραμε πως στους κόλπους της δεξιάς, κατά τα άλλα, υπεύθυνης δύναμης ΔΑΠ-ΝΔΦΚ βρίσκουν κατά καιρούς καταφύγιο διαφόρων ειδών φασιστικά σκουπίδια. Μετά από αυτό λοιπόν, αυτό το “κατα-καιρούς” γίνεται κανόνας.

Και πλέον το λέμε με σιγουριά.
Από εδώ και στο εξής δεν θα ανεχθούμε δικαιολογίες τύπου “δεν ήξερα”, “καταδικάζω τη βία από όπου και αν προέρχεται”, μπλα μπλα μπλα…
Να τσακίσουμε το φασισμό! ΚΡΥΦΟ ΚΑΙ ΦΑΝΕΡΟ.
Σε ΟΛΕΣ τις δεξιές και πλάγιες μορφές του και μαζί με όλο το συντηρητικό του περίγυρο.

Αυτοδιαχειριζόμενο Στέκι ★ Πολυτεχνείου

Re: Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

2
tsopanhs έγραψε: Και πλέον το λέμε με σιγουριά.
Από εδώ και στο εξής δεν θα ανεχθούμε δικαιολογίες τύπου “δεν ήξερα”, “καταδικάζω τη βία από όπου και αν προέρχεται”, μπλα μπλα μπλα…
Να τσακίσουμε το φασισμό! ΚΡΥΦΟ ΚΑΙ ΦΑΝΕΡΟ.
Σε ΟΛΕΣ τις δεξιές και πλάγιες μορφές του και μαζί με όλο το συντηρητικό του περίγυρο.

Αυτοδιαχειριζόμενο Στέκι ★ Πολυτεχνείου
Δεν νομιζω να καταπολεματε ο φασισμος με φασισμο αλλου χρωματος..
Δεν θελουμε εμφυλιους στην σχολη μας κυριοι να πατε αλλου!
Ο άνθρωπος παντρεύεται από έλλειψη γνώσης, χωρίζει από έλλειψη υπομονής και ξαναπαντρεύεται από έλλειψη μνήμης..

Re: Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

3
ParaPan έγραψε:
tsopanhs έγραψε: Δεν νομιζω να καταπολεματε ο φασισμος με φασισμο αλλου χρωματος..
Δεν θελουμε εμφυλιους στην σχολη μας κυριοι να πατε αλλου!
χαχα γελάμε όλοι μαζί τώρα
σου σηκώνεται μου λες, έχεις στύσεις τρελές, μα δε γαμάς αυτούς που πρέπει, γιατί είσαι κεφτές

Re: Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

4
gavlas έγραψε:χαχα γελάμε όλοι μαζί τώρα
Τσάκωσε κι εσύ το report σου επειδή ειρωνεύεσαι χρήστες του forum που εξέφρασαν την άποψη τους όπως κι ο φίλος σου ο τσομπάνος, αλλά σε αντίθεση με τη δική του την άποψη με την οποία προφανώς συμφωνείς, τη δική τους δεν την σεβάστηκες και την χλεύασες.

Όντως γελάμε, με την αντίληψη που έχετε μερικοί μερικοί περί αντιφασισμού, δημοκρατίας και ελευθερίας του λόγου. Πρόβατο του τσομπάνου κι εσύ.

Υ.Γ. Παρακαλώ το warning μου να μου έρθει μετά τις 22.30 που τρώω για να μην μου κόψει την όρεξη.
Kuchiki Byakuya

Re: Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

5
Μην πορώνεστε, παίζει άλλη φάση με αυτό το θέμα, κάτι βρωμάει που λέμε...
Πάντως συμφωνώ 007 ότι κάτι τόσο απλό όσο τα posts και τα warning/bans σε ένα forum μπορούν να αποπνεύουν φασισμό..
To trolls: Get a life and stop trying to boost your ego by annoying or trying to put others down.

Re: Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

7
Εντάξει, μπορεί οι διαχειριστές να μοιράζουν warning κατά βούληση με βάση τα δικά τους κριτήρια (παθών κι εγώ), αλλά να τους αποκαλείς εμμέσως φασίστες πάει πολύ...
To trolls: Get a life and stop trying to boost your ego by annoying or trying to put others down.

Re: Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

8
Θέλετε να ρίξετε και μια ματιά στους Όρους συμμετοχής στις συζητήσεις?

Ο κάθε ένας που συμμετέχει στις συζητήσεις που φιλοξενούνται σε αυτήν την ιστοσελίδα θα πρέπει να σέβεται του στοιχειώδεις κανόνες ευγένειας και συμπεριφοράς. Σε καμία περίπτωση (ούτε σε περίπτωση "άμυνας") δεν επιτρέπεται η κάθε είδους "επίθεση" (προσβολή, χλευασμός, δυσφήμιση, ειρωνεία κ.τ.λ.) σε άλλα μέλη στα πλαίσια των δημοσίων συζητήσεων του forum. Απαγορεύεται η χρήση υβριστικής γλώσσας καθώς και γλώσσας που μπορεί να προσβάλει εμμέσως μέλη της κοινότητας (π.χ. υποτιμιτική χρήση λέξεων που αφορούν εθνικότητα, θρησκεία κτλ).

@gavlas, 007: Και οι δύο υποπέσατε στο ''αμάρτημα'' της ειρωνείας :razz: Δεν χρειάζεται να το τραβάμε από τα μαλλιά το θέμα. :T:

Ευχαριστωωωω!
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Φασιστικά συνθήματα σε στέκι της ΔΑΠ

9
007 έγραψε:
gavlas έγραψε:χαχα γελάμε όλοι μαζί τώρα
Τσάκωσε κι εσύ το report σου επειδή ειρωνεύεσαι χρήστες του forum που εξέφρασαν την άποψη τους όπως κι ο φίλος σου ο τσομπάνος, αλλά σε αντίθεση με τη δική του την άποψη με την οποία προφανώς συμφωνείς, τη δική τους δεν την σεβάστηκες και την χλεύασες.

Όντως γελάμε, με την αντίληψη που έχετε μερικοί μερικοί περί αντιφασισμού, δημοκρατίας και ελευθερίας του λόγου. Πρόβατο του τσομπάνου κι εσύ.

Υ.Γ. Παρακαλώ το warning μου να μου έρθει μετά τις 22.30 που τρώω για να μην μου κόψει την όρεξη.

μπράβο παιδάκι μου έκανες ριπόρτ, πάω μία στιγμή στη γωνίτσα μου να κλάψω και έρχομαι.
σου σηκώνεται μου λες, έχεις στύσεις τρελές, μα δε γαμάς αυτούς που πρέπει, γιατί είσαι κεφτές