Προσοχή! Ο κάθε χρήστης φέρει όλη την ευθύνη των όσων γράφει. Σε περίπτωση λογομαχίας, οι συντονιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να υπερασπιστούν κανέναν. Δεν υπάρχει "επίσημη άποψη του forum" (καθώς σε αυτό γράφει ο οποιοσδήποτε) και δεν θα πρέπει να στοχοποιείται αυτό λόγω μηνυμάτων μεμονωμένων μελών του. Σημειώστε πως, σε περίπτωση που η κατάσταση ξεφύγει εκτός ελέγχου, οι συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα του κλειδώματος θεμάτων και επιβολής κυρώσεων. Θα πρέπει αυτό να γίνει σεβαστό ως προσπάθεια διατήρησης της ειρήνης και όχι ως "κόλπο" για να προαχθεί μια συγκεκριμένη άποψη. Παρακαλούμε επίσης να αποφεύγετε τις μακροσκελείς απαντήσεις.

Re: Ανοιχτή Σχολή και επεισόδια στη σχολή Πολιτικών Μηχ. ΕΜΠ

21
Εχμ, προφανώς δεν εντάσσω το ΠΑΣΟΚ στην αριστερά, έλεος... :P

Δεν έχω υπ' όψιν μου τι ακριβώς εννοείς. Τέλος πάντων, κινδυνεύοντας να βγούμε εντελώς εκτός θέματος ας το αφήσουμε εδώ. Το ζουμί κατατέθηκε στα πρακτικά! ;)

Για την ενημέρωση, τελικά σήμερα δεν συμπληρώθηκε απαρτία στη συνέλευση και διατυπώθηκε πρόσκληση για ανοιχτό ΔΣ τη Δευτέρα με θέμα τον προγραμματισμό νέας Συνέλευσης (μάλλον την Πέμπτη). Εξετάσεις σήμερα δεν έγιναν τελικά, τη Δευτέρα μάλλον θα γίνουν. Τρίτη και Τετάρτη θα αναβληθούν αν τελικά έχουν απεργία τα ΜΜΜ.

Re: Ανοιχτή Σχολή και επεισόδια στη σχολή Πολιτικών Μηχ. ΕΜΠ

22
Χαχαχα όχι δεν είπα ότι το κάνεις εσύ. Έχω παρακολουθλησει πολλές Συγκλήτους γενικά και στην αρχή κι εγώ νόμιζα πως άκουγα αριστερές απόψεις, έπειτα μου δείξαν τους αριστερούς εκεί μέσα και κατάλαβα τι σημαίνει "απάτη". Έχεις δίκιο ξεφύγαμε και το ζουμί και οι αποδείξεις είναι όντως στα πρακτικά .
この危うげな世界さえ
越えてゆけると 信じるだけ
あなたと

Re: Ανοιχτή Σχολή και επεισόδια στη σχολή Πολιτικών Μηχ. ΕΜΠ

25
Οι Πολιτικοί Μηχανικοί βρίσκονται μια σκηνή μπροστά στο ίδιο φιλμ...

Την Πέμπτη έγινε συνέλευση με την οποία έκλεισε η σχολή τους. Πολλοί χαρακτήρισαν αυτή τη συνέλευση παράνομη (δεν έχω παρακολουθήσει ακριβώς τι έγινε και γιατί χαρακτηρίστηκε παράνομη, αλλά τέλος πάντων, υπήρξε αυτός ο χαρακτηρισμός από κάποιους).

Σήμερα διαβάζω στο MQN ότι μαζεύτηκαν υπογραφές (από τους υποστηρικτές της επιλογής "ανοιχτή σχολή" στο σχετικό δίπολο που υπάρχει παντού τελευταία) για να ξαναγίνει συνέλευση τη Δευτέρα. Υπενθυμίζω, οτι όταν άνοιξε η σχολή τους (κάποια Τρίτη), αμέσως μάζεψαν υπογραφές για να ξαναγίνει συνέλευση την Παρασκευή της ίδιας εβδομάδας. Συνέλευση στην οποία δεν υπήρξε απαρτία (εκεί η απαρτία ορίζεται κάπου στους 200+ νομίζω).

Έχει ενδιαφέρον τελικά το θέμα του τι γίνεται στη γειτονιά μας...

Re: Ανοιχτή Σχολή και επεισόδια στη σχολή Πολιτικών Μηχ. ΕΜΠ

26
Πράγματα που είναι πολύ πιθανόν να συμβούν και σε εμάς..Η κατάσταση αυτή πάντως για εμένα είναι κωμικοτραγική.. :?
Το χειρότερο όμως είναι ότι για μία ακόμη φορά εμείς οι φοιτητές καταφέραμε να τσακώνομαστε μεταξύ μας..

Re: Ανοιχτή Σχολή και επεισόδια στη σχολή Πολιτικών Μηχ. ΕΜΠ

29
Κάνουμε πλάκα αλλά στην πραγματικότητα υπάρχει πρόβλημα.
Κι όποιος σέβεται το συλλογικό του όργανο, την ψήφο του και στην τελική τον εαυτό του θα πρέπει να είναι αντίθετος σε τέτοιες πρακτικές. Γιατί κάποιες αποφάσεις να έχουν διάρκεια μιας εβδομάδας και κάποιες άλλες όσο διαρκεί το μάζεμα των υπογραφών; Είναι καθήκον όλων μας να δείξουμε ότι δεν είμαστε κορόιδα και ότι δεν θα κάτσουμε να παίζουμε το παιχνίδι καμίας πλευράς.
To trolls: Get a life and stop trying to boost your ego by annoying or trying to put others down.