[9ο] Διοίκηση έργων & υποστήριξη αποφάσεων (2012-13)

1
Θα μπορούσε κάποιος παλιός να μας δώσει τα φώτα του σε σχέση με τις απαιτήσεις του μαθήματος? Τα εργαστήρια που έχει είναι όπως αυτά του μαθήματος της Οικονομικής Ανάλυσης του 8ου? Είναι κάθε βδομάδα ή ένα το μήνα?
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: Διοίκηση έργων και υποστήριξη αποφάσεων (2012-13)

2
Τα εργαστήρια ασχολούνται με το πακέτο MS project στο οποίο γίνεται προγραμματισμός έργων. Αν δε με απατάει η μνήμη μου (και δεν άλλαξε κάτι στο ενδιάμεσο), στην αρχή γίνονται μαθήματα στην αίθουσα και από ένα χρονικό σημείο και έπειτα στο εργαστήριο. Νομίζω το εργαστήριο ήταν μόνο Παρασκευή μία ωρα και την άλλη μέρα (εστω Τρίτη) γίνοντα οι διαλέξεις που προχωρούσαν την ύλη. Η εργασία πάντως ήταν καθαρά πάνω σε προγραμματισμό έργου με βάση το εμπορικό πακέτο MS Project.
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Διοίκηση έργων και υποστήριξη αποφάσεων (2012-13)

4
Ξεκινάνε αυτήν την Παρασκευή. Θα υπάρχει ένα το πρωί και ένα το μεσημέρι, για να βολευτούν όλες οι κατευθύνσεις.
Οι ομάδες θα είναι αυστηρά διμελείς και η διαδικασία ίδια με την Οικονομική Ανάλυση Βιομηχανικών Αποφάσεων (e-mail εκείνη την ώρα για παρουσία και δήλωση ομάδων στο ίδιο mail).

Η εργασία προϋποθέτει υποχρεωτικά παρακολούθηση. Δεν γνωρίζω αν η εργασία όμως είναι προαιρετική ή υποχρεωτική.

Re: Διοίκηση έργων και υποστήριξη αποφάσεων (2012-13)

5
MakisH έγραψε: Η εργασία προϋποθέτει υποχρεωτικά παρακολούθηση. Δεν γνωρίζω αν η εργασία όμως είναι προαιρετική ή υποχρεωτική.
Η εργασία είναι προαιρετική (όπως και στο 8ο), αλλά για να την παραδόσεις θα πρέπει να έχεις παρακολουθήσει όλα τα εργαστήρια.

Ο βαθμός συμβολής της εργασίας στον τελικό βαθμό, εφόσον αυτή γίνει, είναι 50% και μετράει θετικά
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Διοίκηση έργων και υποστήριξη αποφάσεων (2012-13)

7
MakisH έγραψε:Τελικά γνωρίζουμε ακριβείς ώρες για τα εργαστήρια; Είναι μια ώρα ή δυο το κάθε τμήμα;
Κατάλαβα οτι τα εργαστήρια είναι μία ώρα, όπως και τα προηγούμενα. Το πρώτο τμήμα θα κάνει στις 8.45 και το δεύτερο στις 13.45! Δεν είμαι 100% σίγουρη για την ώρα του δεύτερου τμήματος.
"I went numb when I learned to see..."

Re: Διοίκηση έργων και υποστήριξη αποφάσεων (2012-13)

8
fotinit17 έγραψε: Κατάλαβα οτι τα εργαστήρια είναι μία ώρα, όπως και τα προηγούμενα. Το πρώτο τμήμα θα κάνει στις 8.45 και το δεύτερο στις 13.45! Δεν είμαι 100% σίγουρη για την ώρα του δεύτερου τμήματος.
Πάντως τα εργαστήρια της Εφαρμοσμένης Βιοτεχνολογίας τελειώνουν στη 13:30, οποτε θα ειχε καποια λογική αν ξεκινουσαν της Διακουλακη στις 13:45
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα