Re: Τεχνολογία, καινοτομία και επιχειρηματικότητα (2012-13)

21
Αναφορικά με τις ασκήσεις του Καλογήρου να φανταστώ να περιμένουμε στο στυλ των επιλογής του??"Κρίσεως" όπου ό,τι και να απαντήσεις δεν είναι ποτέ απόλυτα σωστό?
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Τεχνολογία, καινοτομία και επιχειρηματικότητα (2012-13)

23
Συγνώμη που παρεμβαίνω, το μάθημα δεν το δίνω και ίσως να μην είναι δουλειά μου αλλά προσωπικά έχω πάρει μέχρι τώρα όλα τα μαθήματα του κύριου Καλογήρου και ξέρω νομίζω τις ερωτήσεις που βάζει. Αρχικά δεν αντιλαμβάνομαι αυτό που λες για τις ερωτήσεις κρίσεως ότι δηλαδή πάντα κάτι δεν θα είναι σωστό...Από ότι έχω συμπεράνει εγώ ρωτάει πάντα πράγματα τα οποία έχουν συζητηθεί πολύ μέσα στο μάθημα. Η απάντηση πρέπει να στηρίζεται πάντα σε κομμάτια θεωρίας και φυσικά να περιέχει και την προσωπική άποψη του καθενός σε κάποιο βαθμό. Αν λοιπόν κάποιος έχει ασχοληθεί με το μάθημα και το έχει παρακολουθήσει μπορεί πάντα να απαντήσει. Εκτός αυτού δεν έχω προσέξει κάποια ιδιαίτερη αυστηρότητα στη βαθμολογία και φυσικά σε κάθε μαθημά του υπάρχει μια εργασία που εκτός των άλλων βοηθάει και στον βαθμό! Είναι σίγουρα κάπως απαιτητικός αλλά στο μάθημα του μπορεί κάποιος που θα ασχοληθεί να πάρει ένα ωραιότατο 10!

Re: Τεχνολογία, καινοτομία και επιχειρηματικότητα (2012-13)

24
Εγώ είχα πάρει μόνο τη μάκρο και ήταν ο λόγος που δεν ξαναπήρα ποτέ επιλογής του..Και αυτό δηλαδή λόγω αντικειμένου και Μαυρωτά το πήρα! Στις εξετάσεις τότε είχε βάλει κάτι κρίσεως θυμάμαι που έγραφε ο καθένας ό,τι ήθελε και δεν υπήρχε κάτι αντικειμενικά σωστό ή λάθος. Και αν θυμάμαι καλά από τους καμιά 40αριά που είχαν πάρει το μάθημα υπήρχε ένα 9, δύο-τρία 8άρια και μετά 7 και κάτω..Ούτε στο Μασαβέτα τέτοια :P..Επίσης προσπαθώ τώρα να διαβάσω από τις διαφάνειες του μαθήματος και πονάνε τα μάτια μου.
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Τεχνολογία, καινοτομία και επιχειρηματικότητα (2012-13)

25
:razz: Μη μου τον κατηγορείτε και είναι η αδυναμία μου μες τη σχολή...( :whistle: μου έβαλε φυσικά και δυο 10 μέχρι τώρα..) :inlove: Πάντως όσο παλαβή κι αν ακούγομαι εγώ περιμένω πως και πως το άλλο εξάμηνο για να τον έχω ξανά σε επιλογής! :roll: :kiss:

Re: Τεχνολογία, καινοτομία και επιχειρηματικότητα (2012-13)

27
Μια απ'τα ίδια...5 στην κανονική εξεταστική και στη βελτίωση πήγε μέχρι 8 (παράπανω ούτε ο Θεός :P )

Ευτυχώς που υπάρχει και η εργασία και πιάνει και 60%
Spoiler: show
άλλο τώρα αν θα έπρεπε να πιάνει το 100%, αν αναλογιστείς τις ώρες των μαθηματων που εγιναν και τις ώρες που κατανάλωσες για να κάνεις την εργασία :roll:
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Τεχνολογία, καινοτομία και επιχειρηματικότητα (2012-13)

29
Εγώ δεν άντεξα να το δώσω βελτίωση.. Ήταν πολύ κουραστικό το διάβασμα του μαθήματος (διαφάνειες με συμπυκνωμένες σκόρπιες ιδέες στο στυλ του Καλογήρου) και αν θυμάμαι καλά είχε και μία προαιρετική εργασία η μάκρο που την είχα κάνει (εξού και το ταβάνι ->8!).
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.