Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

11
KiritoShu έγραψε:
madadayo έγραψε:Thank you. Αν μάθεις κάτι και από τα ανώγεια... please enlight us ;)
Μόλις ενημερώθηκα από το κοντρόλ ότι ο σύλλογος πήρε άλλη μια φορά αγωνιστική απόφαση για καθισιο χωρίς όρια αύριο. Καλό τριήμερο σε όλους !
Εισαι γελοιος

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

12
Γενικά μία συνέλευση πάντα γίνεται βάσει μίας λογικής. Πέρυσι έγιναν αρκετές για το Πρόγραμμα Σπουδών, για το ασφαλιστικό νομοσχέδιο που αρκετοί (κι εγώ) θεώρησαν ότι τους αγγίζει στο μέλλον και πιο παλιά είχαν γίνει για το προσφυγικό (όπου ήταν τόσο ''άκυρες'' που συνάδελφοι που δε σκάσαν στη συνέλευση βοηθούσαν υλικά δομές αλληλεγγύης). Καλό θα ήταν όταν προβοκάρουμε να αναφέρουμε και κανά παράδειγμα... Τώρα για το σόου που ανέφερες κύριε διαχειρηστά συνάδελφος είσαι, μπορείς να παρέμβεις και να ''δώσεις τα φώτα σου'' στο πως εξευγενίζεται μία διαδικασία. Και σε παρακαλώ, μην πιάνεις στο στόμα σου τον Κιμ, κάθε χοντρός αριστερός του κόσμου πληγώνεται όταν χλευάζουν τον ηγέτη της κοιλιάς μας.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

13
chempenis έγραψε:
KiritoShu έγραψε:
madadayo έγραψε:Thank you. Αν μάθεις κάτι και από τα ανώγεια... please enlight us ;)
Μόλις ενημερώθηκα από το κοντρόλ ότι ο σύλλογος πήρε άλλη μια φορά αγωνιστική απόφαση για καθισιο χωρίς όρια αύριο. Καλό τριήμερο σε όλους !
Εισαι γελοιος
Το ξέρω. Μη ανησυχείς. :) Σίγουρα μπορώ να γίνω και παραπάνω. Και σου προτείνω να αποκτήσεις και λίγο χιούμορ. Δε βλάπτει ;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KiritoShu την Παρ 13 Οκτ 2017, 8:03 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

14
siozero έγραψε:Γενικά μία συνέλευση πάντα γίνεται βάσει μίας λογικής. Πέρυσι έγιναν αρκετές για το Πρόγραμμα Σπουδών, για το ασφαλιστικό νομοσχέδιο που αρκετοί (κι εγώ) θεώρησαν ότι τους αγγίζει στο μέλλον και πιο παλιά είχαν γίνει για το προσφυγικό (όπου ήταν τόσο ''άκυρες'' που συνάδελφοι που δε σκάσαν στη συνέλευση βοηθούσαν υλικά δομές αλληλεγγύης). Καλό θα ήταν όταν προβοκάρουμε να αναφέρουμε και κανά παράδειγμα... Τώρα για το σόου που ανέφερες κύριε διαχειρηστά συνάδελφος είσαι, μπορείς να παρέμβεις και να ''δώσεις τα φώτα σου'' στο πως εξευγενίζεται μία διαδικασία. Και σε παρακαλώ, μην πιάνεις στο στόμα σου τον Κιμ, κάθε χοντρός αριστερός του κόσμου πληγώνεται όταν χλευάζουν τον ηγέτη της κοιλιάς μας.
Δεν είμαι διαχειριστής και ούτε moderator πλεον και για αυτο ειοα να κάνω πιο ανάλαφρα σχόλια από εδώ και στο εξής. Τώρα για το πώς μπορεί να γίνει εξυγίανση της κατάστασης σόρρυ αλλά δεν μπορεί να γίνει. Σε μια αξιολόγηση για μάθημα της σχολής είχα γράψει "η μόνη λύση είναι η απομάκρυνση της διδάσκουσας από το μάθημα". Στο ίδιο κλίμα θα γράψω ότι η μόνη λύση είναι η πλήρης απαξίωση του κομματικού συστήματος στα πανεπιστήμια από τους φοιτητές μπας το πάρουν απόφαση ότι δεν προσφέρουν τπτ. :) Με αγάπη :p
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

15
Υπάρχει ειδοποιός διαφορά μεταξύ αναλαφρου και υποτιμητικου σχολίου. και προφανώς αντιλαμβάνεσαι ότι άλλο η συνέλευση που λόγω και κίνησης μαζών πιέζει καταστάσεις και άλλο η "εποικοδομητική" κριτική των καθηγητών μέσω της πλατφόρμας σχολίων. Και αν σε χαλαγε ο καθηγητής μπορείς να απευθυνθείς στη συνέλευση του συλλόγου σου ώστε να απαιτηθεί η απομάκρυνση του εν λόγω καθηγητή. Τώρα αν η λύση στο πρόβλημα της παιδείας είναι η απομάκρυνση των "κομμάτων" , ε τότε μάλλον εθελοτυφλεις...

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

16
KiritoShu έγραψε:
siozero έγραψε:Γενικά μία συνέλευση πάντα γίνεται βάσει μίας λογικής. Πέρυσι έγιναν αρκετές για το Πρόγραμμα Σπουδών, για το ασφαλιστικό νομοσχέδιο που αρκετοί (κι εγώ) θεώρησαν ότι τους αγγίζει στο μέλλον και πιο παλιά είχαν γίνει για το προσφυγικό (όπου ήταν τόσο ''άκυρες'' που συνάδελφοι που δε σκάσαν στη συνέλευση βοηθούσαν υλικά δομές αλληλεγγύης). Καλό θα ήταν όταν προβοκάρουμε να αναφέρουμε και κανά παράδειγμα... Τώρα για το σόου που ανέφερες κύριε διαχειρηστά συνάδελφος είσαι, μπορείς να παρέμβεις και να ''δώσεις τα φώτα σου'' στο πως εξευγενίζεται μία διαδικασία. Και σε παρακαλώ, μην πιάνεις στο στόμα σου τον Κιμ, κάθε χοντρός αριστερός του κόσμου πληγώνεται όταν χλευάζουν τον ηγέτη της κοιλιάς μας.
Δεν είμαι διαχειριστής και ούτε moderator πλεον και για αυτο ειοα να κάνω πιο ανάλαφρα σχόλια από εδώ και στο εξής. Τώρα για το πώς μπορεί να γίνει εξυγίανση της κατάστασης σόρρυ αλλά δεν μπορεί να γίνει. Σε μια αξιολόγηση για μάθημα της σχολής είχα γράψει "η μόνη λύση είναι η απομάκρυνση της διδάσκουσας από το μάθημα". Στο ίδιο κλίμα θα γράψω ότι η μόνη λύση είναι η πλήρης απαξίωση του κομματικού συστήματος στα πανεπιστήμια από τους φοιτητές μπας το πάρουν απόφαση ότι δεν προσφέρουν τπτ. :) Με αγάπη :p
Εγώ πάντως όταν μπήκα στη σχολή θυμάμαι να επιχειρούν να κόψουν τα κίτρινα βίβλια. Ο σύλλογος μας, μαζί με τους άλλους συλλόγους του εμπ για άλλη μια φορά πήρε αγωνιστική απόφαση, όπως εσύ χλευάζεις.. Η ιστορία λίγο ως πολύ γνωστή και σήμερα και εσύ, που λες για τις συλλογικές διαδικασίες, παίρνεις τα βιβλία σου. Το μόνο κακό στο πολυτεχνείο είσαι εσύ και τύποι σαν και εσένα. Με περίσσεια αγάπη.. Ααα και καλό καθισιό σε σένα, σήμερα ο σύλλογος μαζί με άλλους φοιτητικούς συλλόγους θα παλεύει για τα συγγράματα μας και τις σπουδές μας.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

17
siozero έγραψε:η συνέλευση που λόγω και κίνησης μαζών πιέζει καταστάσεις
Και γελάει κάπου και ο βράχος της ακρόπολης :P ποιες μάζες? δεν ξέρω αν τρολλάρετε ή τα πιστεύετε όντως μερικές φορές.
siozero έγραψε:. Τώρα αν η λύση στο πρόβλημα της παιδείας είναι η απομάκρυνση των "κομμάτων" , ε τότε μάλλον εθελοτυφλεις...
Μπα.... 5 χρόνια δεν είδα να προσφέρουν και κάτι ουσιαστικό εκτός από φασαρίες και σκηνές απείρου κάλλους που δε θυμίζουν σύγχρονη χώρα 21ου αιώνα.
Pasipoy έγραψε: Το μόνο κακό στο πολυτεχνείο είσαι εσύ και τύποι σαν και εσένα. Με περίσσεια αγάπη..
Το καλό και το κακό ειναι σχετικές έννοιες. Και μάλλον δε συγκλίνουν οι απόψεις μας. Όσο για το "θα παλεύει ο φοιτητικός σύλλογος".....


Υ.Γ. Δεν ξέρω αν πρέπει να ασχολείστε με αυτά που λέω κιόλας καθώς δεν ανήκω πλέον στον "φοιτητικό σύλλογο", αν είναι να θυμώνετε. Εγώ απλώς κάνω κανένα αιχμηρό σχόλιο έτσι για να γίνει τζέρτζελο (αν και τα πιστεύω αυτά που λέω). :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KiritoShu την Παρ 13 Οκτ 2017, 10:29 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

18
siozero έγραψε:Γενικά μία συνέλευση πάντα γίνεται βάσει μίας λογικής.
Έλεγα να απαντήσω με επιχειρήματα, αλλά θα διατηρήσω το επίπεδο της συζήτησης: πφφφ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος navier-stokes την Παρ 13 Οκτ 2017, 3:16 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

19
Γενικά υπάρχουν μάζες και είναι και πιο ''επικίνδυνες'' απ' όσο νομίζεις τέως διαχειριστά. Φάνηκε σήμερα από τα δακρυγόνα που φάγανε, επί Σαμαρά φάγανε ξύλο έξω από Νομική και Πολυτεχνείο και στα πιο ''τοπικά'' κάνουν παρεμβάσεις πχ για το ΠΣ (και σε παρακαλώ πες μου αν η τελευταία πρόταση που διαμόρφωσαν οι καθηγητές είναι καλύτερη/χειρότερη από την 1η τους, με ότι κριτήρια θες - επιστημονικά για σένα/ επιστημονίστικα για μένα). Γενικά 5 χρόνια τώρα, είχες βιβλία (κάτι που τώρα είναι υπό αμφισβήτηση), δε συγχωνεύθηκαν σχολές και δε διαλύθηκαν γνωστικά αντικείμενα και ακόμα κάποιοι κλάδοι έχουν ως αποτέλεσμα κάποια κατοχύρωση, 5 και παραπάνω χρόνια δεν έχουν ισχύσει οι διαγραφές φοιτητών (τελευταίο νομοθέτημα σαμαρά στην Παιδεία). 5 χρόνια όμως και ακόμα το ζωντανό πολιτικό διάλογο τον υποβαθμίζεις συνεχώς. Και ακόμα δε μου απάντησες αν αυτό είναι το μεγαλύτερο σου πρόβλημα... Υ.Γ. Κι εμένα μου αρέσει το τρολ, το χιούμορ, αλλά όχι ο μηδενισμός. Κι αν θα πρέπει να ασχολούμαστε μαζί σου, δε νομίζω ότι ασχολούμαστε μόνο με σένα αλλά με ιδέες που σίγουρα τις έχουν κι άλλα παληκάρια. Anyway καλή σταδιοδρομία και προσπάθησε να μην είσαι τόσο ωχαδερφιστής...

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017

20
Μπαίνεις σε χωράφια που αν απαντήσω θα δημιουργήσω μεγάλη αντιαπραθεση γιατί δε θα είναι καθόλου αρεστά σε πάρα πολλούς... Θα δω αν θα επανέλθω άλλη στιγμή...... Θα πω μόνο για το πρόγραμμα σπουδών. Πρακτικά δεν άλλαξε τπτ το σπουδαίο από το προηγούμενο το οποίο κατεμε δεν είναι ο,τι καλύτερο. Απλά ανακατεύτηκε η τράπουλα περισσότερο. Και σε αυτό δε φταίνε μόνο οι φοιτητές που έκαναν σαν ουγκ στις συνελεύσεις των καθηγητών αλλά και θέματα μεταξύ των ίδιων των καθηγητών. Αλλά τεσπά. Αυτό είναι άλλο θέμα το οποίο δε θα κάτσω να ανοίξω. Καλό "αγώνα" :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα