Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 19 Ιουνίου 2014

1
Λοιπόν, ως γνωστόν στους περισσότερους, για αύριο έχει καλεσθεί "αυτόκλητη" γενική συνέλευση στο αμφιθέατρο 1 στις 13 :00.

Βέβαια θέλω να εκφράσω την απορία μου για το "αυτόκλητο" (αμφιβάλλω για το πόσο δόκιμος είναι και όρος) της συνέλευσης. Σύμφωνα με το καταστατικό της σχολής μας στο άρθρο 9, ούτε κάποιος τέτοιος όρος υπάρχει, ούτε υπάρχει κάποιο παραθυράκι για να γίνει κάτι τέτοιο... Συνεπώς πώς προέκυψε;;
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Απ: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 19 Ιουνίου 2014

3
Τα πορίσματα της σημερινής αυνελευσης [attachment=-1]DSC_0190.JPG[/attachment][attachment=-1]DSC_0185.JPG[/attachment][attachment=-1]DSC_0187.JPG[/attachment]
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
Συνημμένα
uploadfromtaptalk1403182633667.jpg
uploadfromtaptalk1403182643898.jpg
uploadfromtaptalk1403182655975.jpg

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 19 Ιουνίου 2014

8
Νομίζω ότι το 1/4 λέει το καταστατικό.. Συνεπώς αν στις τελευταίες εκλογές ψήφισαν πάνω από 352 άτομα (ευχαριστώ το συνάδελφο GK1992) η σημερινή απόφαση πρέπει να θεωρείται άκυρη. Επίσης από αυτά που βλέπω εδώ δεν έπρεπε και να έχει συγκληθεί καν συνέλευση σήμερα αλλά κανένα πρόβλημα. Συνεχίζουμε σταθερά. Α και που στε, αύριο κάνω συνέλευση στην παιδική χαρά απέναντι από το σπίτι μου για να ληφθεί κάποια απόφαση, αλλά θα παρακαλούσα να έρθουν τουλάχιστον άλλοι 3 εκτός από μένα για να μην ξεφτιλιστουμε, ότι και καλά δεν έχουμε νομιμοποίηση :-)
Kuchiki Byakuya

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 19 Ιουνίου 2014

9
Εχω την εντυπωση πως το καταστατικο λεει οτι ο Φ.Σ. αποτελειται απο αυτους τους φοιτητες που ψηφισαν στις τελευταιες εκλογες πραγμα το οποιο δεν τηρηται καν γιατι περσυ δεν ψηφισα στις εκλογες παρολ' αυτα μου μετρουσαν την ψηφο μου στις συνελευσεις.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Πέμπτη 19 Ιουνίου 2014

10
Πέρα από τη νομιμότητα ή όχι της συνέλευσης, ρε παιδιά αντί να τα βάλετε με αυτούς που θέλουν να κάνουμε τις πάπιες και να μην τοποθετηθεί ο σύλλογος στο θέμα, τα βάζετε με αυτούς που ενδιαφέρονται για τα προβλήματα της Σχολής? Δηλαδή εσείς πιστεύετε ότι δεν πρέπει να γίνει κάποια συνέλευση που να σχολιαστεί το ζήτημα των διοικητικών και να συνεχίσουμε σαν να μην συμβαίνει τίποτα? Δε λέω, κατά πως φαίνεται ίσως είναι και παράτυπη η συνέλευση σήμερα αλλά κάπου κάπου να ισορροπούμε μεταξύ νομιμότητας και αναγκαιότητας