Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ Πέμπτη 15 Μαΐου 2014

41
Μην εξάπτεσαι! Κανείς δε θα απαγορέψει το να πάμε να ψηφίσουμε (προσωπικά και εγώ στην επαρχία ψηφίζω) και άμα τελικά γίνουν μαθήματα τη Δευτέρα (πράγμα πολύ απίθανο) θα υπάρξει μέριμνα για αναπλήρωση -ειδικά για τα εργαστήρια (σύμφωνα πάντα με όσα είχε πει ο κ. κοσμήτορας πριν τη συνέλευση και που πιστεύω δεν θα έχουν αλλάξει).

Απλά εγείρεται -για άλλη μια φορά- ο πανικός. Μην αγχώνεστε!

Μια ανακοίνωση απ' τη Σχολή θα μας έβγαζε πάντως απ' τη δύσκολη θέση.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ Πέμπτη 15 Μαΐου 2014

42
Παντως, μιας και εγινε ο,τι εγινε αυτες τις μερες θα ηθελα να μαθω κατι. οι αποφασεις του ΦΣ τι ισχυ εχουν οσον αφορα στη λειτουργια της σχολης? η κοσμητεια εαν ηθελε να παει κοντρα θα μπορουσε να μην λαβει καθολου υποψη την αποφαση ή υπαρχουν "κυρωσεις" ας πουμε?

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ Πέμπτη 15 Μαΐου 2014

43
Εγώ πάλι έχω μια άλλη απορία....το όλο θέμα γενικότερα αντιμετωπίζεται σαν να πρόκειται για κάτι πρωτόγνωρο για τα δεδομένα. Σε παλαιότερες εκλογικές περιόδους ποια ήταν εν γένει η διαχείριση του θέματος ας πούμε;
Θα περίμενα να λεχθεί κάτι από κάποιον παλαιότερο αλλά δεν. Τι είχε γίνει τότε δηλαδή;
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone