Re: Απ: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

31
KiritoShu έγραψε:ΠΑΣΠ 75
Πλαίσιο αγώνα 139
Μασ12
Λευκό 17
Όχι πως έχει ιδιαίτερη σημασία αλλά τα αποτελέσματα είναι (μαλλον) ελαφρώς λάθος (έγινε επάναληψη των πραξεων ετσι μου ειπαν :razz: )

Οι αποδείξεις:
Αποτελέσματα Γ.Σ 26/11/2013
Αποτελέσματα Γ.Σ 26/11/2013
(Thanks Περικλή!)
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

32
Όπως το έχω καταλάβει εγώ... το πλαίσιο πιστεύω πως εννοεί συνέχιση της εξεταστικής για τους επί πτυχίο από αύριο κιόλας! Η ανακοίνωση του κου Μπουντουβή όμως, θεωρώ ότι εννοεί πως η εξεταστική διακόπτεται για όλους. Δεν ξέρω αν αρκεί η απόφαση της ΓΣ του φοιτητικού συλλόγου για να εφαρμοστεί κάτι τέτοιο. Όμως πρέπει ο Κοσμήτορας να διευκρινίσει αν θα ληφθεί υπόψιν η απόφαση της συνέλευσης!

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

33
Καμιά απόφαση του Φ.Σ. δεν καπελώνει τον Μπουντουβή παιδιά μη το τεντώνουμε. Ο κοσμήτορας δεν κάνει ούτε διαπραγματεύεται εξετάσεις υπο τέτοιες συνθήκες. Μένει να τοποθετηθεί επίσημα να μας πεί τι γίνεται απο Δευτέρα για να ξέρει πως θα κινηθεί η επόμενη συνέλευση.
Θα χορέψετε ...

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

35
Παιδιά, γιατί τρελαινόμαστε έτσι??

Σύμφωνα με το πλαίσιο αγώνα αποφασίστηκε κατάληψη μέχρι τη Δευτέρα και εκ νέου συνέλευση. Όσο για το εξάμηνο, η πρόταση είναι να ξεκινήσουν μαθήματα για όλους, 2 διπλές εξεταστικές Φλεβάρη και Ιούλη, και παράλληλα με τα μαθήματα των κανονικών φοιτητών συνεχίζονται οι εξετάσεις ΜΟΝΟ για τους επί πτυχίω.

Η ανακοίνωση του Μπουντουβή έλεγε ότι αναβάλλονται μαθήματα και εξετάσεις μέχρι τη Δευτέρα (για ΟΛΟΥΣ) και αναμένουμε νέα ανακοίνωση τότε (λογικά, μετά το αποτέλεσμα της επόμενης ΓΣ

Λέω κάτι λάθος??
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

36
Ήδη το ανανεωμένο πρόγραμμα που είχε βγάλει βάζει μαθήματα μέσα στο εξάμηνο τα απογεύματα. Δε ξέρω αν το προτείνει, δε ξέρω όμως αν το έχει αποκλείσει κιόλας. Διαβάζοντας την ανακοίνωση εγώ καταλαβαίνω οτι "οι προγραμματισμένες εξετάσεις είναι, εκ των πραγμάτων, αδύνατο να πραγματοποιηθούν, δηλαδή εξετάσεις οριστικά τέλος* (και για μαθήματα συζητάμε αν και όταν ανοίξετε). Το θέμα είναι να διασαφηνιστεί αυτό και να μη γίνει καμιά γυριστή ξανά για εμβόλιμες εξετάσεις αν ανοίξει η σχολή τη Δευτέρα, και συνεχίσει να διαιωνίζεται αυτή η κατάσταση.


* στις προηγούμενες ανακοινώσεις μιλούσε για αναβολές και όχι δυνατότητα πραγματοποίησης
Θα χορέψετε ...

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

37
juliette22 έγραψε: Όσο για το εξάμηνο, η πρόταση είναι να ξεκινήσουν μαθήματα για όλους, 2 διπλές εξεταστικές Φλεβάρη και Ιούλη, και παράλληλα με τα μαθήματα των κανονικών φοιτητών συνεχίζονται οι εξετάσεις ΜΟΝΟ για τους επί πτυχίω.
Εγώ στο πλαίσιο δεν διαβάζω πουθενά αίτημα να ξεκινήσουν τα μαθήματα για όλους. Αντίθετα, διαβάζω σύγκληση ανοιχτής Γ.Σ. (προφανώς με μέλη ΔΕΠ) για να τοποθετηθούν σχετικά με το πλάνο τους για την εξεταστική και το εξάμηνο. Και όσο για τις διπλές εξεταστικές σε χειμερινό και εαρινό εκτιμώ ότι εννοείται (ή ότι έτσι θα έβγαινε νόημα) όποτε τα εξάμηνα γίνουν. Νομίζω ότι εδώ που έχει φτάσει το πράγμα το τιμιότερο από όλα είναι να διαπραγματευτούμε αν μπορεί και πρέπει πλέον να γίνει εξάμηνο! Επίσης, θεωρώ χρέος όσων στήριξαν τις καταλήψεις να είναι πρόθυμοι για συζήτηση πάνω στο θέμα του εξαμήνου και όχι απλά να θεωρούμε ότι εξάμηνο να'ναι κι όπως να'ναι!!!

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

38
juliette22 έγραψε:Παιδιά, γιατί τρελαινόμαστε έτσι??

Σύμφωνα με το πλαίσιο αγώνα αποφασίστηκε κατάληψη μέχρι τη Δευτέρα και εκ νέου συνέλευση. Όσο για το εξάμηνο, η πρόταση είναι να ξεκινήσουν μαθήματα για όλους, 2 διπλές εξεταστικές Φλεβάρη και Ιούλη, και παράλληλα με τα μαθήματα των κανονικών φοιτητών συνεχίζονται οι εξετάσεις ΜΟΝΟ για τους επί πτυχίω.

Η ανακοίνωση του Μπουντουβή έλεγε ότι αναβάλλονται μαθήματα και εξετάσεις μέχρι τη Δευτέρα (για ΟΛΟΥΣ) και αναμένουμε νέα ανακοίνωση τότε (λογικά, μετά το αποτέλεσμα της επόμενης ΓΣ

Λέω κάτι λάθος??
Το λές αλήθεια ή ειρωνικά? γτ η απάντηση είναι φανερη: τρελαινομαστε γιατί θέλουμε να κανονίσουμε το διαβασμα μας, τις δουλειες μας(γτ πολλοι απο μας δουλεύουν και χανουν μεροκαματα..)..
Για το εξάμηνο: είσαι ηδη οριακα και νομιζω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πρέπει να καταλάβουμε οτι δεν μπορείς να τα θες ολα -και καταληψεις και ΕΞΑΜΗΝΟ και ΔΙΠΛΕΣ και ΕΠΙΠΤΥΧΙΩ εξεταστική..
Αν ηταν τόσο απλα τα πράγματα τόσο καιρό θα είχαν δόσει οι επι πτυχίω και θα είχαν ξεκινήσει τα μαθήματα..Δεν μπορεις να δόσεις μόνο επιπτυχίω γτ αν εχω καταλάβει καλα δεν γίνεται απο το νόμο!Συνεπως ΟΧΙ δεν τρελαινομαστε άδικα..ΟΧΙ δεν ειναι εφικτό να γίνουν όλα όπως τα θέλουμε...πρέπει να αρχισουμε να καταλαβαίνουμε τι γίνεται- το εξάμηνο δεν είναι σιγουρο, η επι πτυχίω είχαν πει οτι δε μπορεί να γινει γαυτό και τα στρίμωξαν όλα για να δόσουν και οι επιπτυχίω και όλοι όσοι την πάλευαν με το πρόγραμμα κκ με την κατάσταση..
Δεν ειναι λοιπόν καθόλου απλά τα πράγματα.

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

39
@dimitra:

Το σχόλιο πήγαινε σε ό,τι αφορά την αποκωδικοποίηση του πλαισίου και της ανακοίνωσης του κοσμήτορα. Όπως βλέπεις στην ίδια μοίρα είμαστε κι οι 2, επί πτυχίω. Προφανώς αυτή η αδράνεια και το μπρος-πίσω με τις καταλήψεις μας έχει αποδιοργανώσει όλους και δεν μας επιτρέπει να κάνουμε ένα πλάνο, και είναι λογικό να βγαίνεις από τα ρούχα σου.

(αν και πάλι πιστεύω ότι η στωικότητα είναι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης)
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

40
juliette22 έγραψε:@dimitra:

Το σχόλιο πήγαινε σε ό,τι αφορά την αποκωδικοποίηση του πλαισίου και της ανακοίνωσης του κοσμήτορα. Όπως βλέπεις στην ίδια μοίρα είμαστε κι οι 2, επί πτυχίω. Προφανώς αυτή η αδράνεια και το μπρος-πίσω με τις καταλήψεις μας έχει αποδιοργανώσει όλους και δεν μας επιτρέπει να κάνουμε ένα πλάνο, και είναι λογικό να βγαίνεις από τα ρούχα σου.

(αν και πάλι πιστεύω ότι η στωικότητα είναι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης)
Προφανώς και ξέρω οτι είμαστε στην ίδια μοίρα και κατάλαβα τι ήθελες να πεις..η απάντηση μου ήταν γενική και με αφορμή την αποκωδικοποιηση που έκανες απάντησα σε σενα-δεν ήταν προσωπικό εννοείτε.. :)
απλά μου φαίνεται χαζό να έχουμε μια αποφαση ΦΣ τοσο μακριά απο την πραγματικοτητα, που ζητα να συνεχιστεί η κατάληψη, διπλες, επιπτυχίω και κανονικά εξαμηνο! ειναι αστείο πλέον..
τεσπα, θα δούμε.. ;)