Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

11
Ενημέρωση απο μαθηματικό ΕΚΠΑ:

αποσύρθηκε το ανεξάρτητο πλαίσιο και στηρίχθηκε ενωτικό πλαίσιο κατάληψης σύμφωνα με αυτό το post !
Ήμουν στη συνέλευση και θα σας πω για την μεταστροφή των Ανεξάρτητων.
Η θέση τους αρχικά ήταν να είναι ανοιχτή η σχολή αν και όπως είπαν δε γίνεται το εξάμηνο να συρρικνωθεί σε δίμηνο, αλλά πρότειναν να γίνει η εξεταστική Σεπτεμβρίου.
Από τις απόψεις που ακούστηκαν σε μια μορφή ερωταπαντήσεων οι άνθρωποι έδειξαν ότι το σκέφτονται και ότι δεν ήταν "βράχοι" στις απόψεις τους. (Καθόλου κακό αυτό και θα το αιτιολογήσω παρακάτω)
Ο Όλιβερ είναι ένας καταπληκτικός ομιλητής (ένας καλλιεργημένος άνθρωπος θα πω εγώ) που μόνο να δώσει έχει στη συνέλευση.
Έπειτα μίλησαν οι διοικητικοί που μας έδωσαν πληροφορίες σχετικά με τις απολύσεις στις γραμματείες και όχι μόνο και ζήτησαν τη στήριξη των φοιτητών.
Εν τέλει, οι Ανεξάρτητοι δήλωσαν ότι άλλαξαν γνώμη και πείστηκαν από τον Όλιβερ και μάλλον απο τους διοικητικούς κι έτσι ακύρωσαν το πλαίσιό τους και τάχθηκαν υπέρ του Ενωτικού πλαισίου.
Πηγή: http://forum.math.uoa.gr/viewtopic.php? ... start=1515

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

13
Μόλις με ενημέρωσαν ότι ξεκίνησε. Λιγότερος κόσμος από την προηγούμενη φορά (ακόμα είναι νωρίς βέβαια).

Μιλάνε με την σειρά:
1) Αρρέν
2) ΠΑΣΠ
3) Εντροπία
4) ΜΑΣ
5) ΧΑΜΑΣ
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

16
Να το διευκρινίσω καλύτερα! Εγώ δεν ήμουν στη συνέλευση του Μαθηματικού! Έχω παραθέσει ένα post που βρήκα στο forum των Ηλεκτρολόγων και εκεί κάποιος με τη σειρά του είχε παραθέσει κάτι που γράφτηκε στο forum του Μαθηματικού από κάποιον που προφανώς ήταν στην συνέλευση και μιλάει για κάποιον Όλιβερ, οποίος μάλλον έπεισε τους ανεξάρτητους στη συνέλευση να αποσύρουν το πλαίσιο τους! Αλλά το θέμα του post μου είναι η ουσία του γεγονότος!

Re: Απ: Γενική Συνέλευση ΦΣ - Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013

19
Το πλαίσιο που ψηφίστηκε. Συγγνώμη για την απουσία αναμετάδοσης, το κινητό μου τα ειχε παίξει
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
Συνημμένα
uploadfromtaptalk1385478828317.jpg
uploadfromtaptalk1385478836996.jpg