[9o] Σχεδιασμός βιομηχανιών τροφίμων (2012-13)

1
Αναπλήρωση Εργαστηριακών Ασκήσεων
Την Τρίτη 22 Ιανουαρίου 2013, από τις 8:45 έως τις 11:30, θα πραγματοποιηθεί αναπλήρωση των Εργαστηριακών ασκήσεων για όσους σπουδαστές (Α και Β ομάδα) έχουν χάσει κάποια από αυτές.

Παρακαλούνται επίσης όλες οι Ομάδες να παραδώσουν έγκαιρα τις εκθέσεις τους στους υπεύθυνους κάθε άσκησης.
Από τη σελίδα του μαθήματος..http://www.chemeng.ntua.gr/courses/sbt/?page=news

Re: Σχεδιασμός βιομηχανιών τροφίμων (2012-13)

2
Επειδή γνωρίζω ότι οι περισσότερες ομάδες έχουν κανονίσει εξέταση εργαστηριακών ασκήσεων με την κα. Τζιά για αύριο 25/1 να σας ενημερώσω ότι:

σε περίπτωση ακινητοποίησης όλων των ΜΜΜ η Τζιά δεν μπορεί να φτάσει στη σχολή, οπότε αυτομάτως ακυρώνονται όλες οι εξετάσεις και μετατίθενται για του Αγίου .....

Για του λόγου το αληθές:
Constantina Tzia έγραψε:Ισχύει ότι αν δεν έχει ΜΜΜ δεν μπορώ να είμαι αύριο στο ΕΜΠ.

Spoiler: show
Καταθέτω τα όπλα με το μπάχαλο που επικρατεί :wall: :help: :giveup:
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Σχεδιασμός βιομηχανιών τροφίμων (2012-13)

4
cherbil έγραψε:Ξέρει κανείς την ύλη των τροφίμων??
Για την Ωραιοπούλου ξέρω ότι είναι απτο βιβλίο του 6ου:
  • Παστερίωση-Αποστείρωση (κ ζεμάτισμα)
  • Ψύξη
  • Κατάψυξη
  • Ξήρανση
  • Εκχύλιση
  • Διαχωρισμοί (διήθηση, φυγοκέντρηση)
  • Συσκευασία (full πακέτο)
Τώρα για την Τζια, δεν έχω καποια πληροφορία, αλλα φαντάζομαι όλο το βιβλίο της. Αλλά κι εσύ μη μου πεις ότι περιμένεις απτην Τζια βαθμό.... :lol: :razz:
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Σχεδιασμός βιομηχανιών τροφίμων (2012-13)

7
Ρε παιδιά είστε σίγουροι ότι είναι μέσα στην ύλη η συσκευασία? Το λέω επειδή, πέρα από το ότι η συσκευασία εξετάστηκε στο μάθημα 8ου, η Ωραιοπούλου νομίζω δεν έχει κάνει ασκήσεις πάνω στο θέμα και δεν αναφέρεται ενότητα συσκευασία στο "Φύλλο Μαθήματος"
cron