Αναβολή/αναπλήρωση του μαθήματος

12
Σήμερα, 23/12/2011 δεν διεξήχθη το μάθημα λόγω του μικρού αριθμού ατόμων. Για να αναπληρωθεί το εν λόγω μάθημα θα γίνει ένα δίωρο (δύο-δύο παρά έως τέσσερις) την Τρίτη 10/01/2012. Συνάντηση κατά τις δύο η ώρα περί την αίθουσα 29, ούτως ώστε να βρούμε αίθουσα και να κάνουμε το μάθημα.

Re: Επιστήμη και τεχνική υλικών (2011-12)

13
Παιδια, ξερετε απο ποιο βιβλιο διαβαζουμε???Εχω ενα βιβλιο χοντρο που λεει ''σημειωσεις για τους φοιτητες του 7ου εξαμηνου'' και εχει 4 μερη και καθε μερος το εχει γραψει και ενας καθηγητης. Εχω και ενα αλλο του καθηγητη Βασιλειου. Τι απο αυτα διαβαζουμε και αν ξερετε που πρεπει να δωσω βαση?

Re: Επιστήμη και τεχνική υλικών (2011-12)

15
Παίδες καλημέρα!!!
Μιας και τα Υλικά είναι το πρώτο μάθημα, ξέρει κανείς από που διαβάζουμε και τι?
an idea which can be used once is a trick...if it can be used twice it's a device...if it can be used more than twice it becomes a method

Re: Επιστήμη και τεχνική υλικών (2011-12)

16
Λοιπόν, εμαθα!Διαβαζουμε απο τον εργαστηριακο οδηγο ΟΛΑ τα εργαστηρια ΚΑΙ το θεωρητικο κομματι τους. Ουσιαστικα, πρεπει να ξερουμε τη θεωρια τους πολυ καλα και στο περιπου τι εχουμε κανει.Σε οσα εργαστηρια εχουμε παρακολουθησει, καλο ειναι να ξερουμε και τις απαντησεις στις εργασιες που εχουμε παραδωσει γιατι απο το κομματι αυτο (του εργαστηριακου οδηγου) θα μπει το πρωτο μερος που θα ειναι με κλειστα τα βιβλια και απο οτι μου ειπε ο ζουμπουλακης, μετραει 40%. Τωρα, για το αλλο κομματι με ανοιχτα τα βιβλια, θα μπουνε θεματα απο το χοντρο βιβλιο και το φυλλαδιο της διαβρωσης. Καθε καθηγητης θα βαλει ενα θεμα (μαλλον δυο, απο τα οποια θα επιλεξουμε το ενα)και τις περισσοτερες φορες δεν ειναι δυσκολο, αλλα πρεπει να κανεις μια καλη καταταξη στο περιπου στο βιβλιο γιατι να διαβαστει ολοκληρο ειναι κομματακι δυσκολο. Παντως, απο οτι μου ειπανε η Μοροπουλου βαζει αυτουσιο κομματι απο την υλη της στο βιβλιο.... Αυτα....

Re: Επιστήμη και τεχνική υλικών (2011-12)

18
απο το εργαστηριο που επαιρνες το βιβλιο ειχε και ενα φυλλαδιο διπλα για να το παρεις...αποτι καταλαβα αρχισαν να το μοιραζουν λιγο πιο μετα απο το βιβλιο...υποθετω οτι θα υπαρχει ακομα.....

Re: Επιστήμη και τεχνική υλικών (2011-12)

19
Αν θυμάμαι καλά το φυλλάδιο αυτό ήταν για όσους είχαν πάρει την παλιά έκδοση του βιβλίου. Το δικό μου που είναι έκδοση του Σεπτέμβρη του '11 έχει μέσα το κομμάτι της Βασιλείου που μιλάει για διάβρωση. Οπότε βάσει αυτών που μου είχανε πει στο εργαστήριο όσοι έχουν την καινούρια έκδοση δεν το χρειάζονται.
cron