Re: [2ο] Αναλυτική Χημεία (2018-19)

2
tsax έγραψε:Παιδια καμια επαναληπτικη ασκηση τσοπελα που μπορω να βρω?
Είναι όλες ανεβασμένες στο mycourses σε διάφορους φακέλους για το κάθε κεφάλαιο.

Re: [2ο] Αναλυτική Χημεία (2018-19)

4
iris97 έγραψε:Για την εξέταση του μαθήματος αρκεί να διαβάσουμε τις διαφάνειες και τις ασκήσεις που έκαναν φέτος;
Πιστεύω πως αν ξέρεις να λύνεις ασκήσεις σαν αυτές που έχουν ανεβασμένες για κάθε κεφάλαιο λογικά θα είσαι οκ. Από ότι έχω δει τα τελευταία χρόνια σχεδόν όλα τα θέματα είναι τέτοιες ασκήσεις.

Re: [2ο] Αναλυτική Χημεία (2018-19)

6
tsax έγραψε:Δηλαδή ας κοιτάξω ότι λυμενες σβήσεις ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ το my courses και θα ειμαι καλυμμένος; Ευχαριστώ!
όπως είπα και πριν, θεωρώντας ότι τα φετινά θέματα θα ακολουθήσουν την ίδια νοοτροπία με αυτά των πιο πρόσφατων ετών, με κάθε επιφύλαξη, ναι.

και εγώ αυτό θα κάνω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος orestes την Παρ 26 Ιουν 2020, 11:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: [2ο] Αναλυτική Χημεία (2018-19)

9
Ευχαριστω. Στο mycourses εχει διαφανειες για χημικη ισορροπια, ογκομετρησεις, ισορροπια οξεων βασεων και οξυμετρια. Απο παλια εχω και καποιες παρουσιασεις-powepoint στα αρχεια μου, πανω στην καθιζηση, οξειδοαναγωγη και συμπλοκομετρια. Τα τελευταια ειναι κανονικα στην υλη;
Ευχαριστω

Re: [2ο] Αναλυτική Χημεία (2018-19)

10
harispsil έγραψε:Ευχαριστω. Στο mycourses εχει διαφανειες για χημικη ισορροπια, ογκομετρησεις, ισορροπια οξεων βασεων και οξυμετρια. Απο παλια εχω και καποιες παρουσιασεις-powepoint στα αρχεια μου, πανω στην καθιζηση, οξειδοαναγωγη και συμπλοκομετρια. Τα τελευταια ειναι κανονικα στην υλη;
Ευχαριστω
Ναι κανονικά και υπάρχουν και λυμένες ασκήσεις για το καθένα από αυτά τα κεφάλαια στο mycourses.
cron