Re: Ερωτήσεις πάνω στην ύλη της ηλεκτροχημείας

51
Μπα,δεν νομίζω..185-189 διάβασε τα προηγούμενα είναι πολύ μπλα μπλα και απ'ό,τι είπε ο Καραντώνης δεν του αρέσει η παπαγαλία.Εστίασε στις σημειώσεις του είναι η γνώμη μου και διάβασε τα κεφάλαια 1-2 από το βιβλίο!(Γνώμη μου πάντα,μη σε παίρνω στο λαιμό μου..)

(επίσης σου ρχεται διόρθωση για τα Greeklish :P)
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Σημειώσεις Ηλεκτροχημείας - Α.Καραντώνης

53
Καλησπέρα και από εμένα. Μπραβο για το forum είμαι σίγουρος ότι θα λύσει πολλά προβλήματα!!! Μία ερωτηση να κάνω. Σύμφωνα με την ύλη που έχει δοθεί, μερικά κομμάτια των σημειώσεων αυτών είναι εκτός, όπως οι σελ. 38-46. Τι κάνουμε επομένως? Διαβάζουμε απο τις σημειώσεις μόνο τα κομμάτια που μας ενδιαφέρουν ή όλα?

Re: Σημειώσεις Ηλεκτροχημείας - Α.Καραντώνης

54
Τί να σου πω..Εγώ τους ρίχνω μία ματιά καλού κακού,αλλά δεν ασχολούμαι ιδιέταιρα με τα εκτός ύλης..Επικεντρώσου στα βασικότερα κατά τη γνώμη μου(ασκήσεις 1-15 Κουλουμπή,Γαλβανικα/Ηλεκτρολυτικά κελιά,Αγωγιμότητες κλπ..)
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Σημειώσεις Ηλεκτροχημείας - Α.Καραντώνης

55
Κοίταξε, για αυτά είχαμε αφιερώσει σίγουρα ένα ολόκληρο μάθημα αν θυμάμαι καλά. (Αν ήσουν ίσως θυμάσαι που είχε κάνει και μια παρουσίαση με διαφάνειες). Δυστυχώς δεν θυμάμαι μήπως είχε πει οτι δεν θα τα έχουμε για τις εξετάσεις.

Πάντως προσωπικά περισσότερο θα εμπιστευόμουν τις σημειώσεις (από τη στιγμή που γράφτηκαν φέτος, παράλληλα με τις διαλέξεις) παρά την ύλη, η οποία και μόνο από το οτι δεν συμφωνούν οι σελίδες με την έκδοση του βιβλίου και το οτι όταν μας την υπαγόρευε ο Καραντώνης δεν ήξερε στα σίγουρα τι σήμαινε το "ασκήσεις 1-15", ίσως να είναι outdated...

Αν σε ζορίζουν άστα για το τέλος. :)

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

58
Γνωρίζει κανείς να μας πει αν θα δωθεί τυπολόγιο στη χημική κινητική? (π.χ. σαν αυτό στη σελ.95 στο βιβλίο της Καλατζοπούλου :?) Ευχαριστώ!

Re: Σημειώσεις Ηλεκτροχημείας - Α.Καραντώνης

59
Κατά την άποψή μου ότι είναι εκτός ύλης είναι εκτός ύλης.Από τη στιγμή που έχει βγει η ύλη από το βιβλίο νομίζω είναι σαφές για να μην μπερδευόμαστε.από κει και πέρα αν προλαβαίνεις όντως ρίξε μια ματιά στα εκτός,ΑΝ ΚΑΙ οι σημειώσεις του καραντώνη ειναι προαιρετικές.Το έχει πει ο ίδιος.
Και επίσης κάπου είδα στ φόρουμ οτι ρωτήσανε τον καραντώνη και είπε να δώσουμε βάση στις ασκήσεις 1-15.
Αυτά..
Μήπως έχει βγει το τυπολόγιο????
~once you've grown up, you can never come back..~

Re: Σημειώσεις Ηλεκτροχημείας - Α.Καραντώνης

60
Όχι, ο Καραντώνης είπε ότι οι τύποι που χρειάζονται(εκτός από τους πολύ βασικούς που πρέπει να τους ξέρεις απέξω) θα δίνονται πριν από κάθε άσκηση!
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.