Re: Υλη Χημικής κινητικής????

31
fotinit17 έγραψε:Aχ ναι αν μπορεί καποιος να μας πει. :) Εχω φάει ολο το βιβλίο και ακόμα δεν εχω καταλάβει ποιες σελίδες είναι :oops:
Στο βιβλίο της Ρουμπανοκαλαντζό (2005)οι ιδιότητες των καταλυτών αναφέρονται στις σελίδες 187-196!
http://www.youtube.com/watch?v=yVMbnF9-l5w

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

33
XAXA :lol: tim κιεγώ το ίδιο σκέφτηκα όταν διάβαζα το βιβλίο της Καλαντζόφ!
-Ο- εφιάλτης της ''φιλοσοφίας της επιστήμης'' πφφ αηδίες
~once you've grown up, you can never come back..~

Re: Εξεταστέα ύλη Ηλεκτροχημείας

34
Έχει βγει αυτό το τυπολόγιο που λένε ότι μπορούμε να έχουμε μαζί?Μπορεί κάποιος να το ποστάρει???
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

36
Εγώ νομίζω ότι είναι κάτι χειρότερο κι απ'τα βιβλία του Μασαβέτα, γιατί η γυναίκα ούτε να αντιγράφει δεν ξέρει καλά. Όλα αποτυχημένα τα κάνει, και μάθημα και συγγραφή βιβλίων!!
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

37
Πολύ μου αρέσει που τη μηδενίζουμε την τύπισα..Να είμαι ειλικρινής εγώ πάτησα στο πρώτο μάθημα για 1,5 ώρα αλλά δεν άντεξα παραπάνω..Όντως ήταν τραγική..
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

38
Η αλήθεια είναι έριξα και εγώ μια ματιά στο βιβλίο της Καλαντζώφ και δεν παλεύεται. :shock: Θέλει τρελή υπομονή και χρόνο για να το διαβάσει κανείς. :? Ενας αχταρμάς! Φιλοσοφία, θεωρία, τύποι κλπ κλπ. Και του Μασαβέτα το βιβλίο ήταν έτσι οκ, αλλά τουλάχιστον ο άνθρωπος τα είχε κάπως δομημένα και είχαν μια συνάφεια μεταξύ τους. Ηταν πολύ πιο προσεγμένο το βιβλίο του Μασαβέτα. Το βιβλίο της Καλαντζωφ μου βγάζει μια αίσθηση προχειροδουλειας για να είμαι ειλικρινής. Δεν το έχω δει όλο, αλλά προς το παρόν αυτή είναι η άποψη μου :roll: Πάντως, πολλοί δεν ήταν ευχαριστημένοι απο το μάθημά της και νομίζω πως και ο αριθμός των φοιτητών που την άντεχε για πάνω απο 2 ώρες ήταν πολύ μικρός. ΗΡΩΕΣ :P Προσωπικά, δεν έχω κανει πανω απο 2 ωρες συνεχομενα Χημικη Κινητική και δεν πάτησα σε πανω απο 3 μαθήματα :oops: :P
"I went numb when I learned to see..."

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

39
juliette22 έγραψε:Εγώ νομίζω ότι είναι κάτι χειρότερο κι απ'τα βιβλία του Μασαβέτα, γιατί η γυναίκα ούτε να αντιγράφει δεν ξέρει καλά. Όλα αποτυχημένα τα κάνει, και μάθημα και συγγραφή βιβλίων!!
Κι ας πούμε πως γίνεται δεκτό το κόλλημά της να γράψει ένα "σύγγραμμα". Δεν μπορούσε να μας δίνει παράλληλα και κανένα από αυτά τα ωραία βιβλιαράκια που σχολιάζει στις τελευταίες σελίδες του δημιουργήματός της; Όλο και κάποιο από αυτά θα έχει μεταφραστεί στα ελληνικά, δεν μπορεί...

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

40
εγώ πάτησα στο πρώτο μάθημα για maximum 15 λεπτά και αυτό ήταν.
Νομίζω κατέχω το ρεκόρ ταχύτητας εγκατάλειψης μαθήματος! ΗΤΑΝ ΦΡΙΚΗ :o

Το βιβλίο της είναι μια αντιπροσφορά στην χειροτέρευση της γνώσης σε παράλληλο αλλά και με κλίση =97 μοίρες επίπεδο.
Το οντολογικό παύλα φυσικοχημικό status του εγκεφάλου μου έχει καεί.
~once you've grown up, you can never come back..~