Υλη Χημικής κινητικής????

11
Παιδιά όποιος ξέρει ας πει τι πρέπει να διαβάσουμε από χημική κινητική!!
Προσωπικά δεν μπορούσα να παρακολουθήσω την καλαντζόφ οπότε δεν έχω ιδέεεαα :?
~once you've grown up, you can never come back..~

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

12
Ο Μάκης έγραψε ότι είναι ολόκληρο το βιβλίο της Καλαντζοπούλου. Πέρυσι πάντως οι ιδιότητες των καταλυτών ήταν εκτός. Ξέρει κανείς αν φέτος είναι μέσα?
Stay far from timid; only make moves when your heart's in it; and live the phrase sky's the limit.

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

14
Μάααλιστα ...!
θενκιου ρε συ μάκη...!
εσύ την παρακολουθούσες ε?τι να καταλάβεις...οι παραδόσεις της δεν παλευόντουσαν!
δεν θέλω να είμαι κακιά αλλά η παρουσία των φοιτητών στο μάθημα κάτι έδειξε.
Ρε συ μάκξ υπάρχει μήπως περίπτωση να μπορέσεις να ανεβάσεις κάποιες σημειώσεις από το μάθημα με ασκήσεις?
~once you've grown up, you can never come back..~

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

15
Εεεε ναι, παρακολουθούσα κατά το δυνατόν... Βασικά ένα μάθημα πρέπει να χω χάσει μόνο. Μάλλον δυο γιατί είχε γίνει ένα μπλέξιμο στην αρχή αρχή των μαθημάτων με την ηλεκτροχημεία και την κινητική. Σίγουρα πάντως ήθελε γερά νεύρα να παρακολουθείς τέτοιο μάθημα για 3 ώρες τόσο αργά το μεσημέρι...

Σημειώσεις δεν έχω τπτ ιδιαίτερο (έως τπτ) καθώς όταν το μάθημα γίνεται με διαφάνειες δεν μου ρχεται να κρατάω σημειώσεις. Σίγουρα πάντως ο AleTSi φωτογράφιζε τις διαφάνειες και είχε πει οτι ίσως να τις ανέβαζε. Τώρα για ασκήσεις... Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο προσωπικά, ο ίδιος πάλι ίσως να έχει κρατήσει σημειώσεις. :)

btw, δεν είσαι κακιά με το να λες τη γνώμη σου! Ούτε εγώ έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος, από τη στιγμή που δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα, αλλά θέλω να πιστεύω οτι φταίει πως ανέκαθεν δεν το πολυσυμπαθούσα αυτό το αντικείμενο...

Re: Εξεταστέα ύλη Ηλεκτροχημείας

17
Μήπως γνωρίζει κανείς τις sos ασκήσεις στην ηλεκτροχημεία ή αυτές που έκανε η καραγιάννη ή κάτι που να είχε πει ο καραντώνης στην παράδοση? γιατί 50 ασκήσεις είναι πολλές.....

σόρυ ρε σεις για τα greeklish αλλά ξέρετε.... από κεκτημένη ταχύτητα

Re: Εξεταστέα ύλη Ηλεκτροχημείας

18
Συγχωρεμένη :P Όπως σου είπα και στο pm δεν έχω βρει ακόμα κάποια sos. Το μόνο που θυμάμαι είναι τον Καραντώνη να λεει οτι δεν θα βάλει τραβηγμένα θέματα και πως αυτά που θα βάλει θα είναι πιο εύκολα απο τις ασκήσεις του φυλλαδίου. Αν μάθω κάτι περισσότερο θα το ποστάρω εννοείται ;)
"I went numb when I learned to see..."

Re: Υλη Χημικής κινητικής????

19
Αυτές οι ιδιότητες των καταλυτών μπορεί να μου πει κάποιος τι σελίδες είναι στο βιβλίο της Καλαντζο?
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.