[4o] Αγγλική γλώσσα (4ου εξαμήνου)

1
Όπως ανακοίνωσε και η καθηγητρια έχει αρχίσει η διαδικασία της ηλεκτρονικής εργασίας. Μέσα απο τη σελίδα http://www.ntua.gr, επιλέξτε τη σελίδα acadinfo.central.ntua.gr και μετά την επιλογή τηλεκπαίδευση. Βαλτε τα στοιχεία που έχετε πάρει απο το Κέντρο Υπολογιστών της Πολυτεχνειούπολης (το κεντρικο δίπλα απο τη βιβλιοθήκη και όχι του pc lab της σχολής μας) και ακολουθήστε τις οδηγίες. Η καθηγήτρια συμβουλεύει να αρχίσουμε την εργασία απο τώρα για να μην δημιουργηθούν προβλήματα στον server απο την υπερβολική χρήση στα τέλη του εξαμήνου. Καλή επιτυχία :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Κυρ 17 Μαρ 2013, 10:56 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Λόγος: Αλλαγή τίτλου και συγχώνευση topics
"I went numb when I learned to see..."

Re: Τηλεκπαίδευση - Αγγλικά (τεχνική ορολογία)

5
Οκ το έκανα. Μια χαρά τα πήγα, αλλά έχω να δηλώσω ότι σε κάποια σημεία έπρεπε να θυμάσαι το βίντεο απ'έξω λέξη προς λέξη, σε κάποια άλλα σημεία να είσαι απόλυτα συγκεντρωμένος στο κείμενο και να κάνεις reading comprehension και να εξάγεις από το κείμενο συμπεράσματα σχετικά με το ύφος του κειμένου και την γλώσσα στην οποία είναι γραμμένο το κείμενο, κάτι που προσωπικά έχω να το κάνω χρόνια..

Re: Τηλεκπαίδευση - Αγγλικά (τεχνική ορολογία)

6
Εεε, ναι, γι' αυτό υποτίθεται πρέπει να παρακολουθούμε κιόλας αντί να κάνουμε μόνο την εργασία στο τέλος... :P Αν και προσωπικά πάντα μου τύχαινε κάτι καλύτερο να κάνω εκείνη την ώρα ή στην αρχή της οπότε μετά ήταν λίγο άκομψο να πηγαίνω...

Πόση ώρα σου πήρε; Γενικώς θα έλεγες οτι είσαι καλού επιπέδου στα αγγλικά; (άλλο τι χαρτί έχεις) Τη βρήκες εύκολη; Εγώ ακόμα να την κάνω...

Re: Τηλεκπαίδευση - Αγγλικά (τεχνική ορολογία)

7
Έχω πάρει το Proficiency από τη τρίτη γυμνασίου. Τα καταλάβαινα όλα (εκτός από μερικες τεχνικές ορολογίες, που μετά τις θυμόμουνα) και την έκανα με σχετική ευχέρια (2 ωρίτσες - τα διαλλείματα..)παρ, όλο που έχω να ασχοληθώ χρόνια. Απλώς η εργασία δεν στηριζόταν στις μόνο γνωσεις σου πάνω στα αγγλικά, αλλά ήθελε να έχεις παρράλληλα μια γενική γνώση για το αντικέιμενο του μηχανικού. Άσε που μου πήρε λίγη ώρα να πάρω χαμπάρι ότι στις ερωτήσεις όπου το tik το βάζεις στα τετραγωνάκια είανι περρισότερες από μια σωστές (Δεν δίαβαζα και τις οδηγιες από πάνω ο αχαϊρευτος..)
cron