[5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

1
Θέματα Ιανουαρίου 2019
Στη διήθηση, στην ειδική αντίσταση είναι 10^(+10).
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος markont την Παρ 25 Ιαν 2019, 2:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: [5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

2
Παιδιά τι σφαγή ήταν αυτή σήμερα... :'( Όταν είσαι γκαντέμης όμως... Τόσα χρόνια ήταν στάνταρ τα πράγματα πάνω κάτω και τα θέματα ήταν από αυτά που είχε κάνει ο Μαρούλης. Αλλά όοοοχι, φέτος μας περιποιήθηκε ο Μιχαηλίδης...Αν συνεχιστεί αυτό καήκαμε. Ούτε στα slides υπάρχουν σχετικά πράγματα (πέρα από ένα θεωρητικό για τη διήθηση που ανέβηκε πριν καμιά βδομάδα). Το λέω μήπως κανείς ψάξει απαντήσεις. Μόνο όσοι πατούσαν Μιχαηλίδη είχαν ελπίδες. Ο ίδιος τουλάχιστον αυτό είπε... Τα συμπεράσματα δικά σας.
(Συγνώμη αλλά αν δεν σχολίαζα θα έσκαγα!)

Re: [5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

3
Το πρόβλημα δεν είναι ότι τα θέματα ήταν τραγικά. Άλλωστε είναι δικαίωμα τους να βάλουν ότι θέλουν από τη στιγμή που και η διήθηση διδάχθηκε προς το τέλος. Το θέμα είναι ότι ο τρόπος με τον οποίο διδάσκεται ένα τόσο σημαντικό μάθημα είναι απλά τραγικός. Οι διαφάνειες ειναι τηλεγράφημα και τα βιβλία (ολες οι επιλογες) πιο τραγικά από όλα....
Δεν ξέρω αν εγώ είμαι περίεργος αλλά δε το λες και φυσιολογικό σε ένα ολόκληρο έτος, όπου υπάρχει ένα μόνο τμήμα, να παρακολουθούν μόνο 10 άτομα.

Re: [5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

4
Και οσοι εμπαιναν μιχαηλιδη παντως ειπαν πως στη διηθηση ειχε απλα βαλει μια ασκηση για το σπιτι στο προτελευταιο μαθημα η οποια ποτε δε λυθηκε...
Δε καταλαβαινω αν δεν ειναι δουλεια των καθηγητων να μας δειχνουν πως λυνονται οι ασκησεις, τοτε ποιανων ειναι;

Re: [5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

6
Maraiah έγραψε:Εγώ κατάλαβα ότι απλά μας εκδικήθηκε ο Μαρούλης που δεν πατήσαμε στην πρόοδο. Απαράδεκτος. Οι σημειώσεις στη διήθηση ανέβηκαν στις 20/1, απλά για να είναι καλυμμένοι.
Aποφευγω το να θεωρω πως οι καθηγητες εχουν τη διαθεση να λειτουργησουν εκδικητικα απεναντι μας αλλα μετα το χθεσινο δυσκολευομαι πολυ με τον μιχαηλιδη. Ειδικα δεδομενης της συμπεριφορας του σε οσους πηγαν στα εργαστηρια μετα τη προοδο.

Στην τελικη ας μην την εβαζε μια μερα μετα τη βιολογια αν ηθελε τοσο πολυ και τον απασχολουσε να διασφαλισει τη συμμετοχη μας.

Re: [5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

7
jasonk813 έγραψε:
Maraiah έγραψε:Εγώ κατάλαβα ότι απλά μας εκδικήθηκε ο Μαρούλης που δεν πατήσαμε στην πρόοδο. Απαράδεκτος. Οι σημειώσεις στη διήθηση ανέβηκαν στις 20/1, απλά για να είναι καλυμμένοι.
Aποφευγω το να θεωρω πως οι καθηγητες εχουν τη διαθεση να λειτουργησουν εκδικητικα απεναντι μας αλλα μετα το χθεσινο δυσκολευομαι πολυ με τον μιχαηλιδη. Ειδικα δεδομενης της συμπεριφορας του σε οσους πηγαν στα εργαστηρια μετα τη προοδο.

Στην τελικη ας μην την εβαζε μια μερα μετα τη βιολογια αν ηθελε τοσο πολυ και τον απασχολουσε να διασφαλισει τη συμμετοχη μας.
Ακριβώς αυτό. Και ενώ το έμαθαν μετά ότι γράφαμε βιολογία, αντί να μας δικαιολογήσουν, αποφασίσανε να μας κόψουν. Πήγανε στράφι οι ώρες μας που θα μπορούσαμε να διαθέσουμε σε ένα άλλο μάθημα εν μέσω μιας πολύ στριμωγμένης και δύσκολης εξεταστικής.

Re: [5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

8
Παιδιά επειδή το σίριαλ αυτό έχει ξαναπαιχθεί πολλάκις (με εξαίρεση τα ε τελευταία έτη) με το Μιχαηλίδη να βάζει ό,τι του κατέβει απλά γιατί μπορεί σε ένα μάθημα παρωδία, μη σκάτε. Θα ρίξει μια κανονικοποίηση στους βαθμούς στο τέλος και όλα θα είναι σα να μην έγινε τπτ (δυστυχώς)

Επίσης ΕΤΕΠ είναι ο κ. Μιχαηλίδης όχι καθηγητής.........

Υ.Γ. ότι το cake το άφησε κέικ στην εκφώνηση? μα κέικ? (κατά βάθος αυτό για το κέικ ήθελα να σχολιασω και αποφάσισα να αναστηθώ από τον τάφο μου)
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

9
jasonk813 έγραψε:Και οσοι εμπαιναν μιχαηλιδη παντως ειπαν πως στη διηθηση ειχε απλα βαλει μια ασκηση για το σπιτι στο προτελευταιο μαθημα η οποια ποτε δε λυθηκε...
Δε καταλαβαινω αν δεν ειναι δουλεια των καθηγητων να μας δειχνουν πως λυνονται οι ασκησεις, τοτε ποιανων ειναι;
Επειδή το μάθημα δεν το παρακολούθησα ούτε πέρσι στο έτος μου, ούτε φέτος και για την εξέταση είδα μόνο το υλικό στο site του μαθήματος μαζί με κάποια περσινά λυμένα του Μιχαηλίδη, η άσκηση που έβαλε με τη διήθηση (προφανώς αυτούσια με του φυλλαδίου με διορθωμένη τη δύναμη του α) λυνόταν μόνο με το τυπολόγιο που δινόταν ακριβώς από πάνω και είχε και ονοματολογία για όλα τα μεγέθη ώστε να τα αντιστοιχήσεις σε σύμβολα! Τουλάχιστον το ζητούμενο για τις στροφές ανά ώρα, για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρη.

Re: [5ο] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2018-19)

10
Ανεβάζω τους τύπους που πιστεύω ότι αρκούν για την επίλυση των φετινών θεμάτων.
Δεν έχω βγάλει νούμερα και δεν είμαι σίγουρη για το 2ο θέμα και το δεύτερο ζητούμενο στο 3ο θέμα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
cron