[5ο] Φαινόμενα Μεταφοράς ΙΙ (2016-17)

1
virginia έγραψε:Θέματα Σεπτεμβρίου 2016 (δεν είναι όλα )
Παιδια αυτες ειναι ολες οι ερωτησες που μπορει να πεσουν για το πρωτο μερος??
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος i griega την Κυρ 12 Φεβ 2017, 2:43 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Διαχωρισμός θέματος

Re: [5ο] Φαινόμενα Μεταφοράς ΙΙ (2015-16)

3
Για να διαβάσω φαινόμενα 2 χρειάζεται να διαβάσω πρώτα κάτι από φαινόμενα 1 ή θερμοδυναμική ή θα μπορέσω και αν ξεκινήσω κατευθείαν στα φαινόμενα 2; Από φαινόμενα 1 δεν έχω ιδέα, από θερμοδυναμική είμαι ετσι κι έτσι. Ευχαριστώ

Re: [5ο] Φαινόμενα Μεταφοράς ΙΙ (2015-16)

4
tolis261995 έγραψε:Για να διαβάσω φαινόμενα 2 χρειάζεται να διαβάσω πρώτα κάτι από φαινόμενα 1 ή θερμοδυναμική ή θα μπορέσω και αν ξεκινήσω κατευθείαν στα φαινόμενα 2; Από φαινόμενα 1 δεν έχω ιδέα, από θερμοδυναμική είμαι ετσι κι έτσι. Ευχαριστώ
όχι τόσο...
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [5ο] Φαινόμενα Μεταφοράς ΙΙ (2015-16)

5
Γενικα θυμαται κανεις σε τι επιπεδο πρεπει να ξερουμε τους τυπους του μαθηματος για την εξεταση? Για παραδειγμα στο κεφαλαιο της αγωγης συχνα γινεται η εξαγωγη τυπων κατανομης θερμοκρασιας με βαση την εξισωση ροης θερμοτητας. Θα πρεπει να ειμαι ικανος να εξαγω μονος μου την εξισωση κατανομης ή αρκει να ξερω απεξω τον τυπο και να τον χρησιμοποιησω?

Re: [5ο] Φαινόμενα Μεταφοράς ΙΙ (2015-16)

7
Σίγουρα θα πρέπει να ξέρεις τι σχέση έχουν τα μεγέθη μεταξυ τους σε μια εξίσωση. Μπορεί να ρωτήσει πχ αν αυξήσω την επιφάνεια ενός πτερυγίου θα αυξηθεί ή όχι η συναγωγή κλπ. Γενικά να σου ζητήσει τύπο να τον γράψεις, δεν νομίζω...

Re: [5ο] Φαινόμενα Μεταφοράς ΙΙ (2016-17)

10
Τα πάντα μπορούν να πέσουν είναι η αλήθεια
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
cron