Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

12
Whatiba έγραψε:Ξέρει κανείς από που μπορούμε να κατεβάσουμε MATLAB - simulink? :help:
pirate bay
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

14
Αν κάποιος θέλει να κάνει μια καλύτερη πράξη και να βοηθήσει ας δώσει ό,τι προαιρείται. Ο κωδικός του κουμπαρά μου είναι gourounaki13. Είμαι 5ο έτος και το όνειρό μου είναι να πάω στο φεγγάρι διακοπές.

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

15
enkoufo έγραψε:Αν κάποιος θέλει να κάνει μια καλύτερη πράξη και να βοηθήσει ας δώσει ό,τι προαιρείται. Ο κωδικός του κουμπαρά μου είναι gourounaki13. Είμαι 5ο έτος και το όνειρό μου είναι να πάω στο φεγγάρι διακοπές.
:D :D :D :D

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

18
aggeliko έγραψε:Παιδιά καλησπέρα!γνωρίζει κάποιος ποια είναι τα ισοζύγια ενέργειας για το παραπάνω σύστημα?

θα βοηθούσε πολύ :)
\( m_A c_{pA}* dT_A/dt=Q-Q_{A0}-Q_{AB} \), \( m_Bc_{pB}*dT_B/dt=Q_{AB} \)
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

19
Τα πήραμε έτσι,αλλά στο ισοζύγιο ενέργεια της ΤΒ λείπουν οι όροι Q και Το που ζητάει μετά στο δεύτερο ερώτημα για τις συναρτήσεις μεταφοράς.. Και σκεφτήκαμε μήπως τελικά οι θερμότητες Q και QAo παιρνούν και σε αυτό το κομμάτι...

Re: [8ο] Ρύθμιση Διεργασιών (2015-16)

20
Όχι, τα ισοζύγια είναι έτσι. Απλά πρέπει οι μετασχηματισμένες εξισώσεις να λυθούν ώστε καθεμιά να έχει μόνο μία μεταβλητή εξόδου. Αυτό θα έπρεπε να γίνει ακόμη κι αν όλες οι μεταβλητές εισόδου υπήρχαν και στις δύο εξισώσεις.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.