Για το Ρεκόρ Γκίνες!

1
Η απάντησή μου σε όσους αμφισβήτησαν την πατέντα μου.
Μάστορας ( εγώ :D ) έγραψε Scientific Research σε ξένο ακαδημαικό περιοδικό με κριτές και έγινε το πρώτο θέμα του περιοδικού όλων των εποχών σε λιγότερο από ένα χρόνο.
Αν αυτό δεν είναι για ρεκόρ Γκίνες τότε τι είναι?

http://www.scirp.org/journal/HottestPap ... rnalID=788
http://file.scirp.org/Html/6-1880388_59888.htm
Τώρα ανοίγουν?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την Τρί 30 Αύγ 2016, 7:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

2
Δεν ανοίγουν τα link, κάνε κάτι.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

4
Ναι σ'ευχαριστώ, τώρα ανοίγει κανονικά.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

5
Την πατέντα σου σε Γερμανούς την πήγες? Θα την εκτιμήσουν σίγουρα. Δεν τρολλάρω. Σε παπάντζες καλύτεροι και από τους Έλληνες είναι !
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

6
KiritoShu έγραψε:Την πατέντα σου σε Γερμανούς την πήγες? Θα την εκτιμήσουν σίγουρα. Δεν τρολλάρω. Σε παπάντζες καλύτεροι και από τους Έλληνες είναι !
Θα πάει Αμερική η πατέντα γιατί έχω και Αμερικάνικο δίπλωμα ευρεσιτεχνίας. Στην Ελλάδα και την Ιταλία το ξύνω στο Αμέρικα καζίνο.

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

7
Εντάξει, όταν θα έχει ο συνάδελφος @KiritoShu την πιο δημοφιλή εργασία στο περιοδικό του αιώνα όλων των εποχών να έρθει να μας κάνει κριτική.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

8
geoste έγραψε:Εντάξει, όταν θα έχει ο συνάδελφος @KiritoShu την πιο δημοφιλή εργασία στο περιοδικό του αιώνα όλων των εποχών να έρθει να μας κάνει κριτική.
Σαφώς και θα έχω και παραπάνω αναφορές από βιντεα στο youtube.... :P συγκεκριμένα μια θα είναι αυτό αυτό
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

9
KiritoShu έγραψε:
geoste έγραψε:Εντάξει, όταν θα έχει ο συνάδελφος @KiritoShu την πιο δημοφιλή εργασία στο περιοδικό του αιώνα όλων των εποχών να έρθει να μας κάνει κριτική.
Σαφώς και θα έχω και παραπάνω αναφορές από βιντεα στο youtube.... :P συγκεκριμένα μια θα είναι αυτό αυτό
Οι αναφορές στο youtube που έχω στην δημοσίευση που έκανα είναι δικά μου πειράματα. Δεν τα βρήκα και τα έβαλα.
Πειράματα μου έγιναν με τους διεθνής κανόνες της μικροκλίμακας.
Οι κανόνες που γίνονται τα πειράματα σε μικροκλίμακα πρέπει να έχουν...
α) Γεωμετρική ομοιότητα. Το ομοίωμα να έχει όμοιο σχήμα συνήθως υπό κλίμακα, και την κλίμακα εντός της δομής του
β) Η κινηματική ομοιότητα να είναι ανάλογη τόσο της γεωμετρική ομοιότητας όσο και την ομοιότητας της επιτάχυνσης αντίστοιχων σημείων πρωτοτύπου και ομοιώματος.
γ)Η ομοιότητα μαζών και δυνάμεων που δημιουργούν την κίνηση ομόλογων σημείων πρωτοτύπου και ομοιώματος καλείται δυναμική ομοιότητα (οι λόγοι αντίστοιχων δυνάμεων βαρύτητας, αδράνειας, ελαστικότητας, είναι ίδιοι).
Είναι προφανές ότι για να εξασφαλίζεται πλήρης ομοιότητα στην απόκριση πρωτοτύπου και ομοιώματος πρέπει να ικανοποιούνται και τα τρία παραπάνω είδη ομοιότητας και αυτό έκανα.
Οπότε ακολουθώντας τα πάρα πάνω έκανα ένα πείραμα που μετρήθηκε 12 g επιτάχυνση. Στην Ελλάδα τα σπίτια κατασκευάζονται να αντέχουν 0,36 g να παθαίνουν ζημιές επισκευάσιμες στα 0,50 - 0,70 g και μετά από 0,70 g να μην έχουμε ανθρώπινες απώλειες.
Οπότε καταλαβαίνεται τι είναι τα 12 g που εγώ έκανα στο πείραμά μου?

Re: Για το Ρεκόρ Γκίνες!

10
Που σαι ρε μαγκα seismic? Ήρθες για τσακωμό πάλι? Δεν κολώνω, αν θες να γεμίσουμε καμιά δεκαπενταριά σελίδες με μπινελίκια εγώ είμαι μέσα... Να τα διαλύσουμε όλα δω πέρα, όπως τα σπίτια στα βιντεο.
Βλάκας με...πατέντα!!!