Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

11
Σίγουρα ποντάραμε σε κάτι σε στυλ επεξεργασία εικόνας με τη βοηθειά σου.. τώρα για επεξεργασία βίντεο δεν ξέρω. αν κάποιος έχει τις γνώσεις και θέλει να μας τις μεταλαμπαδεύσει πολύ ευχαρίστως ;)
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

12
Οσον αφορά τα βίντεο ξέρω σε πολύ βασικό στάδιο βέβαια το Adobe Premiere Pro το οποίο είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί..... :) ,Τωρα η επεξεργασιά ήχου είναι κάτι τελειως διαφορετικό στο οποίο είμαι ασχέτος :razz: , αν απλά θες να βάλεις σε βίντεο ηχο τοτέ οκ :). Οπότε δείτε το και πείτε μου :). Παντά σε βασικό βέβαια στάδιο :D :D

Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

13
Νομίζω πως, όπως το Photoshop είναι στα βασικά ίδιο με το Gimp, έτσι και τα προγράμματα επεξεργασίας βίντεο είναι στα βασικά ίδια μεταξύ τους, όπως και τα προγράμματα επεξεργασίας ήχου. Συνεπώς, στα πλαίσια των σεμιναρίων αυτών, αρκεί κάποιος που είναι στοιχειωδώς εξοικειωμένος να δείξει τα βασικά στους άλλους, σε οποιοδήποτε πρόγραμμα. Αν σου βγάλει κάποιος τον φόβο του άγνωστου για ένα θέμα, μετά μπορείς να το συνεχίσεις μόνος σου. Έτσι κι αλλιώς, δε νομίζω κανείς από ένα 2-3ωρο να περιμένει να γίνει μάστερ στο είδος! :)

Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

14
Antonyd έγραψε:Οσον αφορά τα βίντεο ξέρω σε πολύ βασικό στάδιο βέβαια το Adobe Premiere Pro το οποίο είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί..... :) ,Τωρα η επεξεργασιά ήχου είναι κάτι τελειως διαφορετικό στο οποίο είμαι ασχέτος :razz: , αν απλά θες να βάλεις σε βίντεο ηχο τοτέ οκ :). Οπότε δείτε το και πείτε μου :). Παντά σε βασικό βέβαια στάδιο :D :D
Ωραία. Άρα κλείνουμε εσενα και τη griega για να μας παρουσιάσετε τις γνώσεις μετά το Πάσχα! Για τις εναπομείνασες 3 βδομάδες πριν τις διακοπές το μενού έχει...
Την ερχόμενη Τετάρτη mathcad (αν το θυμηθεί ο papajim) και power point και τις επόμενες 2 LaTeX!!
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

15
Λοιπόν λοιπόν... Μετά την αθρώα προσέλευση που δεν είχαμε την προηγούμενη φορά συνεχιζουμε ακάθεκτοι αυτήντη φορά με mathcad (αν το θυμηθεί ο papajim :P) και power point (μιας και δεν το κάναμε την προηγούμενη φορά)....

Τα λέμε την Τετάρτη στις 3 και 45 στο pc lab 2! :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

16
Οι διαφάνειες απο το σημερινό σεμινάριο για Mathcad (papajim202) και PowerPoint(KiritoShu)
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”
Συνημμένα
Σύντομη εισαγωγή στο Mathcad™ 1.pptx
(1.2 MiB) Μεταφορτώθηκε 176 φορές
PowerPoint_Kirito.pptx
(475.57 KiB) Μεταφορτώθηκε 164 φορές

Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

17
Καλησπέρα Καλησπέρα!!!
Αυτήν την Τετάρτη το μενού έχει LaTeX!!!!!!! Ραντεβού την Τετάρτη στις 15:45 στο pc lab 2. Αυτήν τη φορά ελπίζω να καταφέρουμε να είναι κάπως πιο διαδραστικό το σεμινάριο ;)
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

19
Και η παρουσιάση που περιέχει τα σημερινά του power point
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
Συνημμένα
Latex_Tutorial_Part_I.pptx
(334.91 KiB) Μεταφορτώθηκε 184 φορές

Re: Σεμινάρια Χρήσης Η/Υ (2015-16)

20
Λόγω της συνέλευσης που θα γίνει της Τετάρτη και επειδή δε μας βγαίνουν τα κουκιά με τις Τετάρτες, μήπως θα θελατε αυτή τη βδομάδα να συναντηθούμε Τρίτη?
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα