Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

13
καποιος εμπειρος συμφοιτητης θα μπορουσε να μου πει αν για την εξεταση της ηλεκτροχημειας στο εργαστηριο πρεπει να μαθω ολους αυτους τους τυπους που εχει;
και γενικα τι παιζει με την εξεταση αυτη;

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

14
myrtoxyn έγραψε:καποιος εμπειρος συμφοιτητης θα μπορουσε να μου πει αν για την εξεταση της ηλεκτροχημειας στο εργαστηριο πρεπει να μαθω ολους αυτους τους τυπους που εχει;
και γενικα τι παιζει με την εξεταση αυτη;
λοιπόν, στην εξέταση της ηλεκτροχημείας όχι δεν πρέπει να ξέρεις όλους τους τύπους απέξω. Θυμάσαι την εξέταση του τριαδικού μίγματος που έπρεπε να έχεις καταλάβει τι έχεις κάνει στο πείραμα και να έχεις καταλάβει στοιχειωδώς τι γίνεται από άποψη θεωρίας? Έτσι ειναι και οι εξετάσεις της ηλεκτροχημείας. Τις προηγούμενες χρονιές η παραφωνία ήταν οι αριθμοί μεταφοράς που θέματα έβαζε και διόρθωνε η Καραγιάννη, αλλά φέτος για καλή τυχη του ιδρύματος έχει πάρει άδεια...Τώρα για την αγωγιμετρία δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς γιατί άλλαξε ο υπεύθυνος από τότε που ήμουν εγώ, αλλά ένα αγωγιμόμετρο είναι η άσκηση τι στο καλό :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

15
KiritoShu έγραψε:
myrtoxyn έγραψε:καποιος εμπειρος συμφοιτητης θα μπορουσε να μου πει αν για την εξεταση της ηλεκτροχημειας στο εργαστηριο πρεπει να μαθω ολους αυτους τους τυπους που εχει;
και γενικα τι παιζει με την εξεταση αυτη;
λοιπόν, στην εξέταση της ηλεκτροχημείας όχι δεν πρέπει να ξέρεις όλους τους τύπους απέξω. Θυμάσαι την εξέταση του τριαδικού μίγματος που έπρεπε να έχεις καταλάβει τι έχεις κάνει στο πείραμα και να έχεις καταλάβει στοιχειωδώς τι γίνεται από άποψη θεωρίας? Έτσι ειναι και οι εξετάσεις της ηλεκτροχημείας. Τις προηγούμενες χρονιές η παραφωνία ήταν οι αριθμοί μεταφοράς που θέματα έβαζε και διόρθωνε η Καραγιάννη, αλλά φέτος για καλή τυχη του ιδρύματος έχει πάρει άδεια...Τώρα για την αγωγιμετρία δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς γιατί άλλαξε ο υπεύθυνος από τότε που ήμουν εγώ, αλλά ένα αγωγιμόμετρο είναι η άσκηση τι στο καλό :P
τελεια,το τριαδικο ηταν το μονο πειραμα που δεν εκανε η ομαδα μου στο προηγουμενη εξαμηνο! :T:
παντως καταλαβα τι θελει ! ευχαριστω πολυυυυυ!!

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

16
myrtoxyn έγραψε:τελεια,το τριαδικο ηταν το μονο πειραμα που δεν εκανε η ομαδα μου στο προηγουμενη εξαμηνο! :T:
παντως καταλαβα τι θελει ! ευχαριστω πολυυυυυ!!

Ουπς... Μπορείς να πας να παίξεις και λότο τώρα :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

17
Γενικά, καλό θα ήταν να ξέρετε ό,τι πληροφορία μπορείτε να θυμάστε από αυτές που χρησιμοποιήσατε στις εργασίες σας, προφανώς όπως είπε κι ο Kirito τι γίνεται στο πείραμα, δηλαδή τι έχετε στο σύστημα που μελετάται και τι γίνεται. Από τύπους δεν θυμάμαι να δίνεται τυπολόγιο και μερικοί απλοί τύποι πολύ πιθανόν να χρειαστούν, οπότε πρέπει να τους θυμάστε απ'έξω.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

18
Λοιπόν..... σήμερα γράψαμε ηλεκτρόχημεία, Οπότε ήρθε η ώρα του παραπόνου ΑΡΙΘΜΟΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ γιατί μας βάλατε 3 ασκήσεις που βασικά έπρεπε να θυμάμαι όλους τους τύπους απέξω? Εξετάσατε 0 θεωρεία, όλοι οι τυπάδες με τις σημειώσεις στο κινητό μια χαρά έγραψαν αφού η επιτήρηση ήταν ότι να ναι. Πως με αυτά τα θέματα εξετάζεται αν κάποιος ΕΜΑΘΕ? Προσωπικά εγώ ΕΜΑΘΑ άσχετα από το αν έγραψα 3 στο τεστάκι σας. Τα ίδια και στην αγωγιγωμετρία αν και σε μικρότερο βαθμό μόνο ασκήσεις και θεωρεία τπτα. Και μετά κάποιος αναρωτιέται γιατί καθόμαστε και διαβάζουμε, αδιαβαστός τα ιδία θα έγραφα.

Πάντως κάποιοι εξηγήθηκαν ωραία λευκή κολλά χωρίς όνομά και θα το ξαναγράψουν.

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

20
Καλησπέρα παιδιά, αύριο έχει εξέταση της άσκησης ειδικής επιφάνειας του μπακόλα. Ξέρει κανείς από που να το διαβάσω?
Οποιαδήποτε πληροφορία εκτιμάται δεόντως.