Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

21
Δεν έχω φτάσει εκεί. Αν έχεις στα υγρά τις συζητάμε :razz: Έχει αρκετά λαθάκια το βιβλίο. Έχουν ανεβάσει και σχετικό αρχείο με παροράματα στο site. ;)
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

22
BrAVeSirRObin έγραψε:Δεν έχω φτάσει εκεί. Αν έχεις στα υγρά τις συζητάμε :razz: Έχει αρκετά λαθάκια το βιβλίο. Έχουν ανεβάσει και σχετικό αρχείο με παροράματα στο site. ;)
Το είδα το αρχείο αλλά καλύπτει μόνο το κομμάτι των υγρών αποβλήτων και δε λέει κάτι για τα υπόλοιπα... Γενικά πάντως απ'ότι φαίνεται συνδύασαν λίγο πρόχειρα τα 3 βιβλία που έδιναν παλιότερα. Όχι ότι κι εκεί δεν υπάρχουν λάθη αλλά έχω δει πολλές αναφορές (σε ό,τι έχω δει μέχρι τώρα στο καινούριο βιβλίο) για πίνακες που δεν υπάρχουν (βλ. ίδια άσκηση που με προβληματίζει) ή εξισώσεις που έχουν άλλο αριθμό... :whistle:
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

23
Προαιρετική άσκηση - ισχύς βαθμού
Ο βαθμός της προαιρετικής άσκησης θα ισχύει για δύο ακαδημαϊκές χρονιές.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

30
Ναι γενικώς, δεν βάζουν κάτι που να μην έχει διδαχθεί. Τα θέματα είναι πάνω-κάτω συγκεκριμένων ειδών, το ζήτημα είναι να μάθεις πώς να τα αντιμετωπίζεις (και είναι απαραίτητο να έχεις καταλάβει τη θεωρία). :-)