Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

11
weathered έγραψε:Αναστασία ξέρεις σίγουρα οτι η εξέταση θα είναι με ανοιχτά βιβλία? Γιατί δεν βλέπω καμία ανακοινωση στο σαιτ της σχολής.Ευχαριστω
Ναι είναι επιβεβαιωμένο. Το είπε και ο Βλυσίδης στο μάθημα. :T:
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

12
γνωριζει κανεις αν στην επι πτυχιω θα δωσουν με ανοιχτα? και το θεμα του βλυσσιδη με το σχολειο-νοσοκομειο και την καμιναδα λυνεται κάνοντας κάποια υπόθεση?

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

13
Δεν εχει αναφέρει κατι ο Βλυσίδης. Η λογική λέει πως ναι. Καλύτερα όμως στείλε ενα mail σε Λυμπεράτο ή Γρηγοροπούλου που απαντάνε γενικά! Αν μάθεις γράψτο εδώ μήπως το χρειάζονται και άλλοι :T: Για την καμινάδα δεν το έχω κοιτάξει ακόμα.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

15
Βγήκαν εδώ οι βαθμοι της προαιρετικής άσκησης που εξεταστήκαμε χθες. Υπενθυμίζω ότι ο μέγιστος συντελεστής ήταν το 1,4 και ο ελάχιστος το 1,0. Αυτό σημαίνει ότι ο τελικός βαθμός προκύπτει ως το γινόμενο της βαθμολογίας του γραπτού των εξετάσεων επί τον συντελεστή αυτό. :T:
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

16
Οι λογιστικές ασκήσεις που είχαν ανεβεί στην ιστοσελίδα του μαθήματος είναι αντιπροσωπευτικές όσον αφορά τις απαιτήσεις των διδασκόντων; Και μήπως υπάρχουν κάπου οι λύσεις τους;
Kuchiki Byakuya

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

17
Παιδιά μήπως έχει κοιτάξει κάποιος τις ασκήσεις του βιβλίου με λεπτομέρεια για λάθη στα νούμερα; Γιατί έχω δει μερικές και ομολογώ με έχουν μπερδέψει αρκετά τα αυθαίρετα νούμερα που χρησιμοποιούν στις πράξεις. Αν κάποιος τις έχει δει ας μου στείλει παρακαλώ ένα ΠΜ μήπως βγάλω νόημα.... :wall: :help:
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

18
@007
δεν υπάρχουν κάπου οι λύσεις νομίζω & είναι αντιπροσωπευτικές για το κομμάτι των υγρών αποβλήτων μόνο. Προτείνω να δει και από το βιβλίο.
@alexandra.d
Αν μπορείς γράψε μερικές ασκήσεις που σου έκαναν εντύπωση, δεν έχω διαβάσει ακόμα για βοηθήσω άμεσα αλλά soon :P
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

20
BrAVeSirRObin έγραψε:Θες να πεις σε ποιες ασκήσεις έχεις το πρόβλημα?
Κι εγώ τώρα ξεκίνησα να διαβάζω οπότε δεν έχω προσέξει πολλές ακόμα. Η πρώτη άσκηση στα ημιστρερεά, στην αερόβια χώνεψη μου φαίνεται ότι έχει σίγουρα λάθος πάντως. Αρχικά βρίσκει το Χn= 3150 και μετά στον τύπο για χρόνο παραμονής το βάζει 4375.
Είχα προσέξει και κάποια αριθμητικά στο κομμάτι της αέριας ρύπανσης αλλά αυτά δε με προβληματίζουν τόσο... (όπως κατάλαβες πάω λίγο ανάποδα το βιβλίο, αφήνω τα υγρά για το τέλος... :| )
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself
cron