Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

4
Την Πέμπτη 5/6/2014 θα διενεργηθεί η ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή του μαθήματος στη βιομηχανία ΜΙΝΕΡΒΑ. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές να δηλώσουν συμμετοχή με ηλεκτρονικό μήνυμα στους διδάσκοντες Α. Βλυσίδη ή Ε. Γρηγοροπούλου, μέχρι την Τρίτη 27 Μαϊου, για να οργανωθεί η μετάβασή μας στις εγκαταστάσεις της βιομηχανίας.
και
Παράταση προθεσμίας για το πρώτο μέρος της προαιρετικής άσκησης
Η νέα ημερομηνία παράδοσης του πρώτου μέρους της άσκησης ορίζεται στις 7 Ιουνίου 2014.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

7
3-06-2014
Εκπαιδευτική εκδρομή

Το πούλμαν της εκδρομής θα είναι 62 θέσεων και θα μας περιμένει 8:15 στη συμβολή Κατεχάκη και Μεσογείων. Η αναχώρηση προγραμματίζεται για τις 8:30.

Στο Υλικό έχουν αναρτηθεί πληροφορίες για τις βιομηχανίες που θα επισκεφθούμε.

Πηγή: http://www.chemeng.ntua.gr/the_course/E ... ngineering

Re: [8o] Περιβαλλοντική Μηχανική (2013-14)

9
Δύσκολα! :bleh: Για να λέμε την αλήθεια νομίζω ότι αυτή η φετινή εργασία βοηθάει πολύ! Γενικά ξεκίνα να διαβάζεις τις σημειώσεις μαζί με κάποιο βιβλίο, λύνοντας ασκήσεις.. Επίσης μπορείς να έρθεις να παρακολουθήσεις ^^ Δεν ξέρω αν θα σε διευκολύνει σίγουρα όμως μπορείς να ρωτάς τις απορίες που σου δημιουργούνται ενώ διαβάζεις! Επίσης φέτος θα είναι με ανοιχτά βιβλία απότι έχω καταλάβει οπότε κοίτα να καταλάβεις τους τύπους σε κάθε διεργασία και να έχεις κατά νου κάπως συγκεντρωμένο το διάγραμμα ροής!
Απαντάω κάπως γενικά και μάλλον δε βοηθάω :|
Einmal ist keinmal