Ποια εφαρμογή δημιουργίας παρουσιάσεων χρησιμοποιείτε;

Microsoft PowerPoint
Σύνολο ψήφων: 6 (86%)
LibreOffice/OpenOffice Impress (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Beamer (LaTeX)
Σύνολο ψήφων: 1 (14%)
Apple Keynote (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Κάποι άλλη...; (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Σύνολο ψήφων: 7

Re: Ποια εφαρμογή δημιουργίας παρουσιάσεων χρησιμοποιείτε;

2
Prezi

Δεν χρειάζεται να έχει κάτι εγκατεστημένο ο υπολογιστής στον οποίο θα κάνεις παρουσίαση, καθώς η ίδια η παρουσίαση είναι εκτελέσιμο αρχείο. Ακόμη υποστηρίζει online παρουσιάσεις. Αν θες μπορώ να σου πω παραπάνω ή και να σου στείλω μια παρουσίαση που είχα φτιάξει εκεί για να δεις τι μπορεί να κάνει κάποιος στην πρώτη του επαφή, γιατί αυτά που δείχνει στην ιστοσελίδα είναι αρκετά εντυπωσιακά αλλά και δύσκολα σχετικά να τα φτιάξεις.

Υ.Γ. Στο poll μάλλον εννοείς "κάποια άλλη". :razz: Ελπίζω να μην έχω κάνει λάθος εγώ εδώ και πάρεις εύκολα την εκδίκηση σου.
Kuchiki Byakuya

Re: Ποια εφαρμογή δημιουργίας παρουσιάσεων χρησιμοποιείτε;

3
Το power point του 2013 μπορώ να πω ότι κάνει σαφώς καλύτερες και πιο φαντασμαγορικές παρουσιάσεις από τις προηγούμενες εκδόσεις.. Βέβαια υπάρχει ένα μικρό θεματάκι.. Πρέπει να έχει και ο υπολογιστής στον οποίον γίνεται η παρουσίαση εγκατεστημένη την έκδοση του 2013. Ακόμα και του 10 να έχει, δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν θα είναι το προσχεδιασμένο, καθώς δε θα "παίζει" τα εφέ που μπορεί να έχει βάλει κάποιος στην έκδοση του 13...(sadly I've been there and I don't wanna go back... :tomato: )
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Ποια εφαρμογή δημιουργίας παρουσιάσεων χρησιμοποιείτε;

4
To power point λίγο πολύ το ξέρουμε όλοι, ωστόσο κάποια άλλα όχι και τόσο. Μπορεί κάποιος με δύο λόγια να πει κάποιο πλεονέκτημα και μειονέκτημα καθεμιάς κατά τη γνώμη του; Τι ουσιαστικές διαφορές έχουν από το power point σε δυνατότητες;
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Ποια εφαρμογή δημιουργίας παρουσιάσεων χρησιμοποιείτε;

5
@KiritoShu: Αν χρησιμοποιήσεις "office on demand";
Αν φυσικά ο υπολογιστής στον οποίο θα κάνεις την παρουσίαση έχει Windows 7+ και ο ιδιοκτήτης του σε αφήσει και έχετε χρόνο και...

Re: Ποια εφαρμογή δημιουργίας παρουσιάσεων χρησιμοποιείτε;

7
MakisH έγραψε:@KiritoShu: Αν χρησιμοποιήσεις "office on demand";
Αν φυσικά ο υπολογιστής στον οποίο θα κάνεις την παρουσίαση έχει Windows 7+ και ο ιδιοκτήτης του σε αφήσει και έχετε χρόνο και...
δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πιθανότατα με office on demand θα γίνεται.. Και αυτές οι προϋποθέσεις που θέτεις ήταν μεγάλη πολυτέλεια για την συγκεκριμένη περίπτωση που μου έτυχε
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα