Re: Μηχανική Χημικών Διεργασιών ΙΙ (2012-13)

21
Typical:
scumbag+professor.jpg
Καλα, εγω δεν ειχα διαβασει κιολας, αλλα ηταν αντικειμενικα δυσκολα...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Μηχανική Χημικών Διεργασιών ΙΙ (2012-13)

22
Θα συμφωνήσω! Εγώ είχα διαβάσει αρκετά και παρακολουθούσα μέσα στο εξάμηνο. Το 1ο θέμα μου φάνηκε εντελώς άστοχο. Πολλές πληροφορίες μαζεμένες και δεν νομίζω να είχε γίνει κάτι παρόμοιο στο μάθημα... Κρίμα...
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Μηχανική Χημικών Διεργασιών ΙΙ (2012-13)

23
Βασικά θα πω πως τα θέματα ήταν απαιτητικά σε σύγκριση με παλιότερα που είδα και πως στο μάθημα του κύριου Παπαγιαννάκου δεν έγιναν αντίστοιχες ασκήσεις. Μπορώ όμως να διαβεβαιώσω πως στην ενισχυτική διδασκαλία του διδακτορικού του(ο γνωστός Βαλάντης) ειπώθηκαν πολύ περισσότερα και διευκρινιστικά πράγματα από ότι στο μάθημα, λύνοντας τις ανάλογες σειρές που ανέθετε κάθε εβδομάδα ο κος Παπαγιανάκος. Ειδικά το τέταρτο ερώτημα του πρώτου θέματος(που δε γίνεται αναφορά στο βιβλίο) είχε συζητηθεί μέσα στην ενισχυτική. Πιστεύω πως το πρώτο θέμα κατ'εμέ είχε περισσότερο θεωρητικό υπόβαθρο παρά πράξεις για να το επιλύσεις., γτ πρακτικά δεν χρειαζόταν τόσες πράξεις από ότι θεωρητική επεξήγηση. Επίσης σε ότι αφορά το δεύτερο θέμα με το διάγραμμα, ο Βαλάντης μας είχε μάθει να κάνουμε ελάχιστα τετράγωνα χωρίς να σχεδιάζουμε καν και να βρίσκουμε την ευθεία, καθώς και μακράν περισσότερες λεπτομέρειες στις ασκήσεις(που δεν υπάρχουν στο βιβλίο ούτε ειπώθηκαν στο μάθημα) Για αυτό όποιος θα ξαναδώσει το μάθημα προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη να παρακολουθήσει είτε το Βαλάντη ή να βρει από κάποιον τις ασκήσεις που έλυσε...

Re: [7ο] Μηχανική Χημικών Διεργασιών ΙΙ (2012-13)

28
971450_10151638509824666_1400367787_n.jpg
943162_10151638509949666_633972086_n.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''