Re: Μηχανική Χημικών Διεργασιών ΙΙ (2012-13)

12
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δανείσει αυθημερόν να βγάλω φωτοτυπίες τις ασκήσεις που γίνονται στα έξτρα μαθήματα τις τετάρτες? Δυστυχώς επειδή είμαι από άλλο έτος έχω ανειλλημένες υποχρεώσεις εκείνες τις ώρες και αδυνατώ να τα παρακολουθήσω τα συγκεκριμένα μαθήματα. Σας παρακαλώ επείγει! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Μηχανική Χημικών Διεργασιών ΙΙ (2012-13)

20
κοίτα θα ανέβαζα ένα βίντεο για να τα χαρακτηρίσω....αλλά λέω να το αποφύγω για να μην προσβάλω την δημόσια αιδώ.
Εμ πάση περίπτωση εμένα μου φάνηκα άστοχα τα θέματα.2 ασκήσεις χωρίς επιλογή και που το κάθε ερώτημα βασιζόταν στον προηγούμενο. Πολλές πράξεις για 2 ώρες και θεωρώ ιδιαιτέρα εκνευριστικό το γεγονός ότι στο πρώτο θέμα το είχαν φορτώσει με πράξεις επίτηδες για να το δυσκολέψουν...Είναι αρκετά απαράδεκτο. Τέλος μπορεί κάποιοι να μην συμφωνήσουν αλλά ουδεμία αναφορά είχε γίνει σε παρόμοιες ασκήσεις στην τάξη...όχι ότι είναι απαραίτητα,αλλά αν κάποιος θέλει να βάλει ασκήσεις ''πρεμιέρα'' ας αφήσει και το ανάλογο χρονικό διάστημα για να τις σκεφτούμε.Για εμάς δεν είναι ακόμη όλα τα ΜΧΔ ξεκάθαρα,όπως διατυμπάνιζε χθες ο Κ.Ανδρουτσόπουλος, γτ πολύ απλά εμείς τα διδαχτήκαμε 2 κουτσουρεμένα εξάμηνα μόνο και δεν τα κάνουμε κάθε χρόνο για να τα έχουμε τόσο ξεκάθαρα στο μυαλό μας.Αυτές είναι οι σκέψεις μου και καταλήγω ότι το εξεταστικό σύστημα είναι αρκετά ανεπαρκές και δυστυχώς αυτό είναι εις βάρος μας...
C'est en faisant n'importe quoi,
qu'on devient n'importe qui
cron