Εργαστήριο Φυσικοχημείας ΙΙΙ (2011-12)

1
Ο κύριος Πολυμένης μας ενημέρωσε στο πρώτο μάθημα ότι τα εργαστήρια ξεκινούν την επόμενη βδομάδα! Τα παιδιά που έκαναν εργαστήριο στο προηγούμενο εξάμηνο την Δευτέρα τώρα θα κάνουν την Τετάρτη και αυτοί που έκαναν την Τρίτη θα κάνουν την Πέμπτη! Συνολικά είναι 10 εργαστηριακές ασκήσεις από τις οποίες οι 5 θα έχουν σχέση με χημική κινητική και οι άλλες 5 με ηλεκτροχημεία. Τα υπολογιστηκά θέματα για τα εργαστήρια που αφορούν την χημική κινητική θα τα πάρουμε και πάλι από τον κύριο Πολυμένη ενώ αυτά που αφορούν τα εργαστήρια της ηλεκτροχημεία θα τα πάρουμε από τον υπέυθυνο της κάθε άσκησης.

Re: Εργαστήριο Φυσικοχημείας ΙΙΙ (2011-2012)

2
Όπως και στην Φυσικοχημεία ΙΙ ετσί και εδώ λοιπόν... :!:

Επίσης, ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΚΑΡΑΝΤΩΝΗ-> ΕΔΩ

Υ.Γ Κάγκουρα την επόμενη φορά θα πάω με ψηφιακή ρε με χορηγό επικοινωνίας τον Μέγα Κώστα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Εργαστήριο Φυσικοχημείας ΙΙΙ (2011-2012)

5
Αυτο που ειχαμε γραψει εμεις περσι ηταν, αυτολεξει:
Αντιδράστηρια
• υδατικό διάλυμα οξαλικού οξέος 0,02Μ
• Υδατικό διάλυμα θειικού ουρανιλίου 5Μ
• υπερμαγγανικό κάλιο 0,02Ν
• θειικό οξύ 5Ν
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Εργαστήριο Φυσικοχημείας ΙΙΙ (2011-2012)

6
Υπάρχει κάποιος/κάποια που να έχει εργασία της άσκησης Η35 (Αγωγιμομετρία) έτοιμη και θα μπορούσε να μου τη στείλει; Είμαι από μεγαλύτερο έτος και έχω χάσει το αρχείο της ομάδας μου! Ευχαριστώ!
John Freeman who was Gordon Freemans brother was one day in an office typing on a computer.
cron